Справа Харлан: Україна вимагає позбавити росіянку Смірнову нейтрального статусу

10:26, 30.07.2023
Справа Харлан:  Україна вимагає позбавити росіянку Смірнову нейтрального статусу

Ольга Харлан перемогла росіянку не лише технічно, у двобої, але й психологічно. (Фото: Фейсбук Petro Shuklinov)

Позбавити російську фехтувальницю Анну Смірнову нейтрального статусу вимагає Федерація фехтування України.

 

Як інформує УМ, про це заявила Національна федерація фехтування України на своїй сторінці у Фейсбуці.

 

«Федерація фехтування України звернулася до Міжнародної федерації фехтування (FIE) з вимогою виключити російську шаблістку Анну Смірнову зі списку нейтральних спортсменів через невідповідність останньої цьому статусу і негайно усунути її від участі у змаганнях під егідою FIE.

 

Активність Анни Смірнової в Instagram, де вона відкрито демонструє вербальну і невербальну підтримку російської армії, яка є символом і реалізатором агресії проти України, свідчить, що вона аж ніяк не нейтральна спортсменка і ніколи не була такою», - сказано, зокрема, в заяві.

 

У зверненні Національна федерація фехтування України зазначає, що це не перший випадок, коли у список нейтральних спортсменів потрапляють особи, які "діють всупереч миротворчій місії олімпійського руху, демонструючи відкриту та активну підтримку злочинного геноциду солдат російської армії на українській землі".

 

У зв’язку з цим федерація наполягає на тому, щоб "Виконавчий комітет FIE переглянув процес надання нейтрального статусу і зробив його більш ефективним та прозорим для всіх членів FIE".

 

Нагадаємо, що 27 липня українську шаблістку Ольгу Харлан дискваліфікували з чемпіонату світу з фехтування в Мілані за відсутність "прояву поваги" до росіянки після перемоги у двобої. Харлан на старті турніру перемогла росіянку Анну Смірнову та після завершення бою відмовилася тиснути їй руку.

 

Міжнародний олімпійський комітет заявив про солідарність з українськими спортсменами та закликав міжнародні федерації проявляти чутливість, коли змагаються українські та російські спортсмени, які виступають у нейтральному статусі.

 

Відтак Харлан отримала автоматичний допуск до Олімпійських ігор 2024 в Парижі. Після цього Міжнародна федерація фехтування (FIE) перелянула своє скандальне рішення щодо українки і скасувала його.

 

Як повідомляла УМ, українські шаблістки на чолі з Харлан перемогли команду Італії на ЧС у Мілані.