Президент ПАР закликав Путіна розблокувати «зерновий коридор»

10:26, 29.07.2023
Президент ПАР закликав Путіна розблокувати  «зерновий коридор»

Президент Південно-Африканської Республіки закликав Володимира Путіна відновити Чорноморську зернову ініціативу (Фото з відкритих джерел)

Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса закликав російського диктатора Володимира Путіна відновити Чорноморську зернову ініціативу, яка призупинилася через війну в Україні.

 

Сталося це на зустрічі лідерів країн Африки з господарем Кремля. 

 

Як інформує Україна молода, про це стало відомо із заяви президента ПАР, яку опублікував сайт Кремля.

 

«У той момент, коли ми слухали ваш (Путіна – ред.) виступ сьогодні, коли ви реагували на деякі елементи наших пропозицій, ми ось що відзначили. Зокрема, ви говорили про зерно. Ми пропонували реалізувати Чорноморську зернову ініціативу, говорили про необхідність відкриття Чорного моря, ми говорили, що хотіли б, щоб Чорне море було відкрите для світових ринків», – зазначив президент ПАР.

 

Він також заявив, що очільники африканських країн "прийшли сюди не для того, щоб просити якісь "дари" для Африканського континенту".

 

"Ми, звісно, розуміємо, що ви зі щедрості вирішили безоплатно надати зерно деяким африканським країнам, які стикаються з певними складнощами. Ми з великою повагою до цього ставимося, відзначаємо це. Однак це не наша основна мета тут, це не наше головне завдання – домогтися якихось поставок такого характеру", – сказав Рамафоса.

 

Нагадаємо: Африканський Союз 28 липня закликав негайно відновити угоду за посередництва ООН, яка дозволяє Україні експортувати мільйони тонн зерна, яка була припинена за наказом Росії.

 

Як повідомляла УМ, Володимир Путін відмовляється взяти участь у саміті країн БРІКС у Південній Африці, яка відповідно до рішення Міжнародного кримінального суду могла б заарештувати лідера країни агресора.