Рятівний «Ковчег-1»: Чехія передала Україні мобільну станцію для реставрації пошкоджених книжок
Першу мобільну станцію ARCHA1 для порятунку та консервації бібліотечних фондів отримала Національна бібліотека України. >>
Президент Південноафриканської Республіки Сіріл Рамафос вимушений був скористатися послугами українських сек"юріті. (Фото: Somentalive.)
До Києва з президентом Південноафриканської Республіки мали прибути десятки власних спецпризначенців для охорони та представники ЗМІ, але цей літак вимушено застряг у Польщі. Ситуація вже викликала скандал.
Як інформує УМ, про це стало відомо від медійників на борту літака, серед інших, історію розповідає видання Somentalive.
Окрім самої делегації, до Києва мала прибути також власна охорона Сіріла Рамафоси зі зброєю та спорядженням, що прямувала окремим літаком. З ними летіли також представники ЗМІ, щоб висвітлювати візит. Планувалося, що з Варшави вони вирушать іншим літаком до Жешува і вже згодом перетнуться з президентом.
Проблеми виникли ще на шляху до Європи – літаку довелося кружляти над Середземним морем шість разів, перш ніж італійські диспетчери дозволили йому продовжити рух на Варшаву.
В аеропорту Варшави з’ясувалося, що польська сторона вимагає надати певні дозволи щодо 12 контейнерів зброї і спорядження та показати їхні оригінали, яких на борт не взяли. Далі виникла плутанина з тим, який літак має везти усіх до Жешува.
Охорона й журналісти змушені були і далі залишатися у Варшаві, а екіпаж літака врешті оголосив, що правила вимагають відпустити пілотів після тривалого перельоту на мінімальний відпочинок тривалістю 10 годин.
Рамафоса тим часом після коротких зустрічей у Польщі ще з кількома учасниками делегації рушив до Жешува і сів на потяг до Києва, охорона у підсумку залишилася у Польщі.
Керівник служби охорони Рамафоси вже заявив, що через усі ці непорозуміння життя глави держави "поставили у небезпеку" та звинуватив Польщу у нібито зумисному зриві мирної ініціативи президента ПАР і в расистській дискримінації.
За його словами, африканська сторона отримала усі необхідні дозволи і щодо цього питання з Польщею контактували протягом двох тижнів.
Як повідомляла УМ, до Києва 16 червня прибули з візитом президенти ПАР, Замбії, Сенегалу, Коморських Островів, прем'єр-міністр Єгипту, міністр закордонних справ Уганди. Делегація відвідала також Бучу.
Першу мобільну станцію ARCHA1 для порятунку та консервації бібліотечних фондів отримала Національна бібліотека України. >>
Угоду про 100-річне партнерство задля поглиблення безпекових зв'язків та зміцнення партнерства для майбутніх поколінь підписали Україна та Британія. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>
Тридцять один рік тому в Києві був викрадений голова секретаріату Народного Руху України Михайло Бойчишин. Він був на роботі 15 січня, а з 16 січня 1994 року й дотепер його доля невідома. У Рухові він вважався правою рукою голови Вячеслава Чорновола. >>
За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито дві групи паліїв, які на замовлення підпалювали автівки військових та релейні шафи на залізниці. >>
Австралійський уряд викликав російського посла та погрожує вислати його з країни, якщо підтвердиться інформація про вбивство мешканця Мельбурна Оскара Дженкінса, який воював на боці України та наприкінці року потрапив у полон до російських окупантів. >>