Життя і смерть рухів: японські мотиви перформансу Нани Бякової у Музеї Ханенків
У столичному Музеї Ханенків 16 листопада відбудеться показ перформансу та відеоінсталяції «Втрачений рух» мисткині Нани Бякової, яка народилася в Миколаєві. >>
Олеся Стасюк (праворуч). (genocide.in.ua)
Івано-Франківський апеляційний суд поновив Олесю Стасюк на посаді генеральної директорки Національного музею Голодомору-геноциду.
При цьому, суд відхилив апеляцію Міністерства культури та інформаційної політики України.
Як інформує Україна молода, розгляд справи відбувся в Івано-Франківському апеляційному суді 14 червня 2023 року.
Зокрема, речниця суду Людмила Безусова-Попович повідомила у коментарі Суспільному, що колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Івано-Франківського апеляційного суду у складі Ігоря Бойчука, Олександри Томин та Віталія Девляшевського розглянула справу і постановила залишити без задоволення апеляційну скаргу Мінкульту, а рішення Коломийського міськрайонного суду від 3 квітня 2023 року залишити без змін.
«Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення», — розповіла пані Безусова-Попович.
24 травня брюссельське видання EU Today оприлюднило розслідування про тиск на дослідників Голодомору-геноциду в Україні з боку окремих державних чиновників. У статті йдеться і про звільнення Олесі Стасюк та судовий розгляд цієї справи.
За даними ЗМІ, під час засідань суду представники Міністерства культури прямо заявляли, що причиною звільнення Стасюк є її позиція щодо чисельності жертв геноциду.
Цифру у 10,5 млн українців, винищених Сталіним, встановили комплексні судові експертизи, проведені СБ України за участі Національного музею у 2019 – 2021 роках.
Нагадаємо, Олеся Стасюк позивалася до Міністерства культури та інформаційної політики щодо звільнення з посади генеральної директорки Національного музею Голодомору-геноциду. 3 квітня 2023 року Коломийський міськрайонний суд задовольнив її позов та визнав незаконним, а також скасував наказ Мінкульту від 24 червня 2022 року про звільнення Стасюк.
Тоді в Мінкульті оскаржили рішення Коломийського міськрайонного суду, вважаючи звільнення Стасюк законним.
Олеся Стасюк — українська науковиця, етнологиня, історикиня, дослідниця Голодомору. 18 лютого 2019 року її призначили генеральною директоркою Національного музею Голодомору-геноциду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чиновники воюють з науковцями, які вивчають Голодомор не за кремлівськими лекалами.
У столичному Музеї Ханенків 16 листопада відбудеться показ перформансу та відеоінсталяції «Втрачений рух» мисткині Нани Бякової, яка народилася в Миколаєві. >>
У Києві відзначили День Республіки Казахстан — у культурному просторі «Юрта незламності». >>
На Черкащині у рамках профілактичних заходів із виявлення нарковмісних рослин поліцейським стало відомо про можливе незаконне вирощування конопель на території села Хомівщина Золотоніського району. >>
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
У Києві 11–13 листопада проходить Форум Центральної та Східної Європи Via Carpatiа. >>
Відмовитися від показів фільму "Глухі коханці" російського режисера Бориса Гуца закликало кінофестиваль Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) Державне агентство з питань кіно. >>