Кримських політв’язнів рашисти перевозять у таємне СІЗО на Чонгарі

12:37, 05.06.2023
Кримських політв’язнів рашисти перевозять у таємне СІЗО на Чонгарі

Таємне СІЗО у Чонгарі. (Фото: Телеграм Омбудсман Лубінець Дмитро | Ombudsman Dmytro)

Політв’язнів з Криму росіяни переводять у таємний СІЗО в тимчасово захопленому селі Чонгар Херсонської області.

 

Як інформує УМ, про це 5 червня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Телеграмі.

 

"У селі Чонгар Генічеського району Херсонської області російські загарбники відкрили неофіційний слідчий ізолятор. За інформацією Кримської правозахисної групи, туди переводять частину політв’язнів із Криму", - написав Лубінець.

 

Як зазначається, туди вже перевели частину політичних вʼязнів, які утримувались у СІЗО №2 Сімферополя. Також там тримають людей, яких затримали з політичних мотивів у Херсонській та Запорізькій областях.

 

Зокрема, у новому СІЗО – близько 10 затриманих за підозрою в участі у кримськотатарському батальйоні ім. Номана Челебіджіхана. Наразі 181 особа незаконно утримується в Криму та Росії.

 

"Таке утримання осіб – незаконне! Це порушення прав і свобод людини зі сторони окупаційної адміністрації. Всі незаконно ув'язнені, які перебувають у місцях несвободи через сфальсифіковані звинувачення, мають бути звільнені", - наголосив Лубінець.

 

Дещо раніше Лубінець поінформував, що російські загарбники викрадають кримчан у пошуках винних у підриві залізниці у Сімферопольському районі Криму.

 

Як повідомляла УМ, Рефат Чубаров вважає, що після деокупації Крим має стати національно-територіальною автономією корінних народів