«Хізб ут-Тахрір»: у Ростові-на-Дону засудили чотирьох кримських татар

17:19, 31.05.2023
«Хізб ут-Тахрір»: у Ростові-на-Дону засудили чотирьох кримських татар

Друга сімферопольська група фігурантів кримських «справ Хізб ут-Тахрір». Сімферополь, Крим, Україна, 21 лютого 2022 року. Зліва направо: Шабан Умеров, Раїм Айвазов, Різа Ізетов, Фарход Базаров, Ремзі Бекіров

Вирок фігурантам справи "кримських мусульман" Рустему Мурасову, Джеббару Бекірову, Завуру Абдуллаєву та Рустему Таїрову оголосив Південний окружний військовий суд російського Ростова-на-Дону.

 

Як інформує УМ, про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов, чиї слова передає "Радіо Свобода"

 

Усіх засуджених було заарештовано у справі "другої севастопольської групи Хізб ут-Тахрір". Бекірова засудили до 17 років позбавлення волі, решті дали по 12 років в колонії суворого режиму. Перші чотири роки вони проведуть у в’язниці.

 

«Необґрунтований, незаконний вирок. Ці люди не злочинці, те, що вони робили – абсолютне добро, вони допомагали іншим сім’ям, приїжджали на суди, підтримували, у них була своя позиція, вони сповідували свою релігію», - сказав, зокрема, Курбедінов.

 

Нагадаємо, що в серпні 2021 року російські силовики в Криму провели одразу п’ять обшуків у будинках кримських татар, після чого затримали активістів Рустема Мурасова та Рустема Таїрова, у Балаклавському районі Севастополя – Джеббара Бекірова, у Бахчисарайському районі – активіста Заура Абдуллаєва, у Сімферопольському – Рауме Февзієва.

 

Громадське об'єднання "Кримська солідарність" із посиланням на адвоката Олексія Ладіна повідомило, що затриманих кримських татар підозрюють у "створенні та участі у терористичній організації".

 

Президент Володимир Зеленський тоді назвав "кричущим порушенням прав людини" ці обшуки і затримання кримських татар російськими силовиками, а в МЗС України висловили Росії протест.

 

Раніше в травні Південний окружний військовий суд Росії засудив кримськотатарського активіста, фігуранта "справи кримських мусульман" Ернеса Сейтосманова до 18 років колонії суворого режиму.

 

Як повідомляла УМ, Репресії проти кримських татар: у Криму зник активіст Люманов.