Поблизу західного українського кордону, перед 24 лютого 2022 року, перебували угорські військові. Тоді до кордону звезли також військові понтони.
Як інформує УМ, про це розповів угорський експерт, що працює у німецькому аналітичному центрі DGAP (Німецьке товариство закордонних справ), опозиційни до політики Орбана Андраш Рац.
Він наголосив, що на кордоні Закарпаття була не армія – а окремі специфічні армійські підрозділи. Їх стягнули до кордону України перед вторгненням РФ:
щоб, у разі нападу Путіна допомогти українським біженцям,
якби росіяни окупували Україну та захотіли перейти кордон, угорські війська готувалися роззброїти такі угрупування,
Угорщина готувалася до можливого удару Росії по мостах.
"Ми розуміли, що прикордонники не зможуть впоратися з масовим потоком біженців: якщо десятки та сотні тисяч цивільних громадян перетинають кордон всього за кілька днів, це створює масштабні гуманітарні потреби. Потрібні намети, лікарі, ліжка, їжа і так далі. В угорській системі все це є саме у військових", - зауважив Рац.
Другий мотив, як він пояснив, виходить із досвіду югославської війни."Під час тієї війни були випадки, коли озброєні військові підрозділи, і сербські, і хорватські – чи то випадково, чи то ні – перетинали кордон Угорщини. Тому, ґрунтуючись на югославському досвіді, угорські військові керівники вважали, що за малореального сценарію, що війна призведе до розвалу України, окремі українські підрозділи можуть перетнути угорський кордон, імовірно, зі зброєю в руках, шукаючи дорогу від війни", - пояснив детальніше угорський експерт.
І третій мотив, як підреслив Рац, Угорщина готувалася до можливого удару Росії по мосту Чоп – Захонь. "Тож були плани, що у разі, якщо Росія руйнує міст – угорці разом з українською стороною можуть швидко навести переправу через Тису, щоб дати змогу біженцям перетинати її", - сказав він. За його словами, українська сторона знала і бачила угорські сили на кордоні Закарпаття. Вони постійно стежили за ситуацією.
Як повідомляла УМ, І вашим, і нашим: Угорщина проти окупації України, але за припинення вогню.