Епохальна подія: у Лондоні розпочалася коронація Чарльза ІІІ

13:19, 06.05.2023
Епохальна подія: у Лондоні розпочалася коронація Чарльза ІІІ

У Великобританії проходить церемонія коронації Чарльза ІІІ (GETTY IMAGES)

Сьогодні, 6 травня, у Британії відбувається епохальна подія - коронація Чарльза ІІІ, який стане сороковим монархом, коронованим саме у Вестмінстерському абатстві. На урочистості з'їхалися представники королівських сімей та лідери держав із усього світу. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Reuters.

 

З самого ранку у короля Чарльза та всіх осіб, дотичних до церемонії, розпочався щільний графік.

 

О 6.30 за Гринвічем (9.30 за київським часом) двері лондонського Вестмінстерського абатства відчинилися для парафіян. Пізніше, в центрі Лондона, військові вишикувалися уздовж церемоніального маршруту.

 

З 8.30 за Гринвічем (11.30 за київським часом) в абатство прибули  іноземні уряди, після чого розпочалася королівська процесія. 

 

 

На шляху до Вестмінстерського абатства Чарльза і його дружину Каміллу супроводжували кавалерійські підрозділи і музиканти. Вони пройшли по The Mall - великому проспекту за межами палацу.

 

До 10.00 за Гринвічем (13.00 за київським часом) очікується прибуття всіх гостей. Під звуки дзвонів члени королівської процесії попрямують до місця коронації, де розпочнеться двогодинна церемонія.

 

 

Чарльза коронує архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі. На честь коронації в Лондонському Тауері і по всій столиці, по всій країні, в Гібралтарі, на Бермудських островах і на кораблях у відкритому морі пролунають фанфари і гарматні салюти.

 

О 12:00 за Гринвічем (15.00 за київським часом) королівське подружжя вирушить на кареті з Вестмінстерського абатства до Букінгемського палацу. Зазначається, що принц Вільям, син і спадкоємець Чарльза, разом з дружиною Кейт і трьома дітьми їхатимуть у першій кареті за королем. Інші члени королівської сім'ї їхатимуть позаду.

 

 

За графіком коронаційна процесія має прибути до Букінгемського палацу. Чарльз і Камілла вийдуть у сад, де пролунає королівський салют від представників збройних сил.

 

Після цього очікується традиційний вихід членів королівської сім'ї на балкон Букінгемського палацу.

 

О 13:30 за Гринвічем (16.30 за київським часом) офіційні урочистості завершать показовим прольотом сучасних військових літаків. Пізніше члени королівської сім'ї зберуться на неформальний сімейний обід.

 

 

Детально роздивитися корону Святого Едварда, яку буде покладено на голову Чарльзові, підписники королівського Instagram мали змогу заздалегідь. Між іншим, важить цей скарб із золота приблизно 2,2 кіло.

 

Трон Святого Едварда використовується під час коронацій із 1300-го року, він постійно стоїть у Вестмінстерському абатстві. 

 

До речі, цікавий факт із сайту монархії: у день коронації Єлизавети ІІ вона була не першою, хто посів місце на троні. Уранці 2-го червня 1953-го року на його сидінні несподівано виявили чорного кота на ймення Матінс. Він солоденько спав.

 

Як відомо, до Лондона на коронацію Чарльза III. запрошені високі делегації, серед них українська, тоді як російську не запросили.

 

Королева Великої Британії померла 8 вересня 2022 року на 97-му році життя.

 

10 вересня Чарльз III офіційно був проголошений королем Великої Британії.

 

Британські монархи залишаються єдиними в Європі, які вже понад тисячу років зберігають традицію коронації. До того ж, для них це буде перша коронація у XXI столітті. 
 

Як повідомляла УМ, на коронацію короля Чарльза ІІІ 6 травня королівська родина згідно з традицією одягне по дві мантії: державну (Robe of State), яку надягають, коли прибувають до Вестмінстерського абатства і спадкову (Robes of Estate), в яку вбираються, коли від’їжджають.

 

75-річна дружина короля Чарльза ІІІ королева-консорт Камілла одягне на коронацію чоловіка вбрання його покійної матері, королеви Єлизавети ІІ.