Поліція Берліна заборонила демонструвати прапори України та рф біля радянських меморіалів

13:32, 05.05.2023
Поліція Берліна заборонила демонструвати прапори України та рф біля радянських меморіалів

Німеччина уже вдруге забороняє демонструвати символи держави 8 та 9 травня і традиційно вилучатиме прапори. (Фото з архіву morgenpost.de)

У Берліні заборонили вивішувати російські та українські прапори на 8 та 9 травня біля радянських меморіалів у Трептові, Тіргартені та Шенхольцер-Хайде.

 

Як інформує Україна молода про це повідомляє Berliner Morgenpost.

 

Ці два дні позначають 78-му річницю закінчення Другої світової війни в Європі. З метою забезпечення "гідного вшанування пам'яті загиблих воїнів тодішньої радянської армії" навколо трьох меморіалів також заборонено виконання маршів і військових пісень, повідомила в п'ятницю поліція.

 

Крім того, заборонено також "виголошувати гасла, які у зв'язку з ситуацією, що склалася, можуть бути сприйняті за схвалення, прославлення або героїзацію війни в Україні".

 

Подібна заборона на прапори вже існувала минулого року.  Тоді вона викликала багато критики з українського боку, зокрема від тодішнього посла України в Німеччині Андрія Мельника.

 

Згідно з власною заявою Сенату, він хотів забезпечити, щоб вшанування пам'яті жертв Другої світової війни не було затьмарене можливими конфліктами у зв'язку з нинішньою війною в Україні.

 

Поліція у своїй заяві в п'ятницю висловила аналогічні аргументи: "Акт пам'яті і поваги до цих пам'ятників і меморіалів повинен бути збережений і на тлі триваючої російсько-української війни. Ця війна не повинна виходити за рамки демократичного дискурсу в Берліні, особливо з огляду на символічну дату", – йдеться в заяві.

 

Як і минулого року, заборони не поширюються на дипломатів та ветеранів Другої світової війни.

 

Торік глава МЗС Дмитро Кулеба заявляв, що неприпустимо ставити знак рівності між прапорами України та Росії.

 

«Якщо український прапор для когось в Берліні – це те саме, що російський прапор, то з тими людьми, які ухвалюють такі рішення, щось не так. Ми маємо з ними говорити, щоб з’ясувати, що саме з ними не так», – заявив Кулеба.

 

Як повідомляла УМ, рік тому влада Берліна дозволила українську символіку лише протягом обмеженого часу під час пам’ятного заходу до дня закінчення Другої світової війни в Європі. Йдеться про захід, який планує проводити українське посольство у Німеччині 8 травня.