«Гвардія наступу»: вісім бригад готові долучитися до Сил оборони

14:26, 02.05.2023
«Гвардія наступу»: вісім бригад готові долучитися до Сил оборони

Бригади «Гвардії наступу» уже повністю сформовані і чекають бойових завдань

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заявив, що вісім бригад «Гвардії наступу» уже повністю сформовані. Щойно вони отримають бойове завдання, і надійдуть  під командування Сил оборони,

 

Як інформує Україна молода, про це він повідомив в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

 

«Бригади «Гвардії наступу» сформовані повністю. Це 8 бригад. У нас є плани з формування додаткових бригад, бо на це є попит, а у нас є можливості», - сказав Клименко.

 

Він уточнив, що "ми доозброюємо бригади, які вже сформовані, вони пройдуть відповідне навчання - це 2-3 тижні - і паралельно розпочинаємо формування додаткових підрозділів".

 

За словами Клименка, завдання кожної з цих бригад - проведення відповідних наступальних штурмових дій разом із Силами оборони під час військових операцій.

 

«Від кожної бригади, від кожного підрозділу, від кожного військовослужбовця і поліцейського буде залежати успішність операції на тому чи іншому напрямку», - наголосив міністр.

 

Загальної чисельності бригад очільник МВС не конкретизував, зважаючи на безпекові питання, однак зазначив, що цю цифру можна вирахувати теоретично.

 

Відповідаючи на запитання про те, чи перебувають уже бригади "Гвардії наступу" під командуванням Сил оборони, міністр сказав: "Ні, вони надходять під командування Сил оборони після того, як буде бойове завдання".

 

Відомо, що Міністерство внутрішніх справ України 2 лютого розпочало формування 8 штурмових бригад «Гвардія наступу». Основою підрозділів є чинні поліцейські, прикордонники та бійці Національної гвардії.

Станом на кінець березня бригади були сформовані, однак тривав набір у резервні підрозділи.

 

Як повідомляла УМ, у складі «Гвардії наступу» формується ще одна бригада.  Вона називатиметься «Хартія».