Дмитро Фірташ з дружиною «заробили» від Британії санкції за корупцію
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
У березні 2023 року суд арештував майно начальника служби безпеки Януковича, Вʼячеслава Заневського, на 50 мільйонів
Екскерівника службу безпеки президента Януковича, Вʼячеслава Заневського, СБУ підозрює в пособництві збройним формуванням держави-агресора.
Як інформує УМ, текст підозри від 29 квітня оприлюднено на сайті Офісу генпрокурора.
Заневський є уродженцем росії, але отримав громадянство України. Він є професійним охоронцем, має стрілецьку підготовку, володіє різними видами зброї. У 2008-2012 роках чоллвік очолював службу безпеки президента Віктора Януковича.
У липні 2022 року чоловік перебував за межами України і до нього звернувся його син — Ян Заневський, громадянин рф із позивним «Ладья». Хлопець на той час був на окупованій Херсонщині в складі російської армії.
Син попросив батька допомогти у виявленні військовослужбовців ЗСУ, учасників АТО і патріотів на захоплених теориторіях Херсонської і Миколаївської областей, а також місцевих жителів, які могли б розповісти про це. Заневський-старший начебто розділяв цілі окупантів та погодився допомогти.
Він передав синові дані про очільника окупаційної адміністрації міста Нова Каховка — Володимира Леонтьєва. Він пояснив, що Леонтьєв є проросійськи налаштований і допоможе окупантах у пошуках українських військових і патріотів.
У серпні Заневський дав синові рекомендації щодо більш ефективного розміщення особового складу під час обстрілів з боку ЗСУ, щоб зменшити кількість жертв серед росіян.
Також він надіслав контактні дані Володимира Ліпандіна, керівника незаконного правоохоронного органу, створеного окупантами, — «главного управления министерства внутренних дел Херсонской области». Він повідомив, що Ліпандін є його знайомим.
Заневський, перебуваючи в Ялті у вересні, порадив синові, щоб вони з товаришами перевіряли свою машину, чи не підклали їм вибухівку або пристрій для стеження.
Далі у жовтні він надіслав синові контакти Олексадра Якименка — очільника окупаційної «государственной службы безопасности в Херсонской области».
У грудні Заневський взяв участь у делегації на чолі з губернатором Ульянівської обалсті РФ Алєксєєм Русскіх, який прибув із робочим візитом на окуповвані землі Донеччини і Луганщини для інспекції ремонтних робіт у навчальних закладах, соціальних обʼктах та житлових будинках. За версією слідства, Заневський очолював охорону російського губернатора і 26 грудня 2022 року побував з ним у тимчасово окупованому Маріуполі.
За пособництво державі-агресору Заневському загрожує від 10 до 12 років увʼязнення.
Як повідомляла УМ, Рада ЄС скасувала санкції проти Януковича за розкрадання коштів.
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>
У Черкасах поліція взяла 38-річного підприємця, який за 5 тис. доларів обіцяв ухилянтам організувати непридатність до служби в ЗСУ. >>
Посадовців МСЕК і медустанов правоохоронці викрили в трьох областях України: за версією слідства вони були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації. >>
Служба безпеки та Національна поліція нейтралізували в Одесі агентурну групу фсб. До її складу входило троє місцевих жителів, які мали вчиняти вибухи та підпали у різних регіонах України. >>
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про вдосконалення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). >>