500 тонна допомога: Україна відправила до Сирії пшеничне борошно
До Сирії Україна відправила 500 тонн пшеничного борошна — це допомога в межах гуманітарної програми «Зерно з України». >>
Новопризначений міністр освіти і науки Оксен Лісовий. (Фото: сайт Міносвіти)
Дефіцит людського ресурсу в кілька мільйонів людей прогнозується в українській галузі освіти.
Як інформує УМ, про це міністр освіти і науки Оксен Лісовий розповів на презентації Державної служби якості освіти України.
За словами міністра, дефіцит прогнозують навіть за умови, що освіта зробить усе необхідне для того, щоб повернути людей з-за кордону та з тимчасово окупованих територій.
"Це виклик саме для освіти, і більш ніхто з цим викликом не впорається. Ми розуміємо, Крим - це людський потенціал, ресурс. Окуповані території Донбасу - людський ресурс. Ті, хто виїхали до Європи, Росії, - це все запитання до освіти, яку пропозицію ми сформуємо, як ми спрогнозуємо", - сказав Лісовий.
Він розповів, що влада на державному рівні створює стратегії десь на 5 років уперед. Але в галузі освіти прогноз має бути на десятиліття вперед.
"Те, що відбудеться через 5 років, - це те, що відбулося вже сьогодні-вчора, ми вже не впливаємо на результати, які освіта зреалізує через 5 років", - сказав міністр.
Так, він зазначив, що викликом уже була пандемія COVID-19, за якої "ледь впоралися і загасили пожежі".
"Війна - виклик, справляємося, гасимо пожежі, як можемо. І далеко не всі пожежі гасимо, насправді. Наступний виклик буде - перемога. Ми лише пробуємо усвідомити масштаб цього виклику", - сказав Лісовий.
У свою чергу Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак запропонував перевести українські школи на 12-річну систему навчання з 2024 року. Про це він заявив під час презентації результатів дослідження «Освіта під час війни».
Це буде «оптимальний варіант» розв'язання проблеми освітніх втрат, яких зазнала Україна через COVID-19 і війну.
«Можна розглядати безліч методів і методик компенсації освітніх втрат. Але ми маємо реформу НУШ, і ми задекларували в законодавстві, що ми перейдемо на 12-річну профільну систему освіти у 2027 році», - нагадав він.
На його думку, є сенс перейти на 12-річку раніше, вже у 2024 році. Це має розвʼязати всі питання.
«Ми зможемо збалансувати освітню програму так, щоб врахувати всі пропущені заняття (через повітряні тривоги, відсутність електроенергії, відсутність інтернету), врахувати перехідний період на кожному рівні та зможемо підготуватися до 2027 року — до повноцінного запровадження профільної старшої школи», - сказав Гурак.
Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України цифровізуватиметься і системно змінюватиметься, заявив раніше новий глава відомства Оксен Лісовий.
Як повідомляла УМ, Зеленський доручив уряду опрацювати ідею секс-виховання школярів.
До Сирії Україна відправила 500 тонн пшеничного борошна — це допомога в межах гуманітарної програми «Зерно з України». >>
У Генштабі ЗСУ працюють над тим, аби підготовка українських бійців тривала повних два місяці замість 30-денного формату. >>
За проєктами Світового банку до державного бюджету України надійшло майже 1,7 млрд доларів США від Уряду Японії. >>
Вищий антикорупційний суд 25 грудня 2024 року ухвалив рішення про задоволення позову Міністерства юстиції щодо застосування санкцій до колишнього українського телеведучого Юрія Володимировича Кота відповідно до Закону України "Про санкції". >>
Центр протидії дезінформації спільно з Головним управлінням розвідки створили список відомих росіян, які підтримують політику кремлівського диктатора владіміра путіна. >>
Українські медійні та громадські організації, учасники Медіаруху закликали президента Володимира Зеленського винести на розгляд РНБО пропозиції щодо запровадження санкцій проти екснардепа Андрія Портнова. >>