Україна й Туреччина узгодили поновлення інспекцій по зерновій ініціативі

12:03, 19.04.2023
Україна й Туреччина узгодили поновлення інспекцій по зерновій ініціативі

Під час україно-турецької узгоджувальної зустрічі по зерну. (Фото: Фейсбук Олександр Кубраков)

У ході зустрічі представники України та Туреччини  дійшли згоди щодо поновлення реєстрації та інспектування суден, що заходять до українських портів.

 

Як інформує УМ, про це 19 квітня у Фейсбуці повідомив віцепрем’єр-міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков за підсумками зустрічі з міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром.

 

"Дійшли згоди щодо поновлення реєстрації та інспектування суден, що прибувають під завантаження українським збіжжям", – написав Кубраков.

 

Він нагадав, що з 10 квітня Росія припинила реєструвати новий флот на вхід до Чорного моря та відмовилась працювати за планами українських портів. Такі дії РФ зробили неможливим складання інспекційних планів та фактично зупинило вхід нових суден в рамках "зернової ініціативи".

 

Останні два дні, 17-18 квітня не було проведено жодної інспекції суден в Стамбулі, і навіть не було складено інспекційного плану.

 

Як зазначає Кубраков, у вівторок, 18 квітня, українська сторона запропонувала провести хоча б 2 інспекції вихідного та 2 інспекції вхідного флоту. Пропозицію підтримала турецька сторона, але її не втілили у життя через позицію РФ.

 

Віцепрем’єр підкреслив, що такими вимогами регулювати діяльність українських портів шляхом визначення суден, які можуть брати участь в ініціативі, РФ порушила офіційні процедури Спільного координаційного центру та умови зернової угоди зокрема.

 

"Вимоги контролювати та втручатися в роботу українських портів є неприйнятними для  нас", – наголосив він.

 

Кубраков зазначив, що хоча інспекціі суден будуть поновлені, Україна продовжить робочі консультації з ООН та Туреччиною щодо шляхів забезпечення повноцінного виконання зернової угоди з дотримання зобов’язань всіх сторін та процедур СКЦ.

 

Як повідомляла УМ, в Чорному морі росіяни заблокували 50 суден з українським зерном.