Російські «визволителі» почали примусовий призов на ТОТ Херсонщини та Запоріжжя
Примусовий "призов на строкову службу" росіяни вперше провели серед мешканців тимчасово окупованих районів Херсонської та Запорізької областей. >>
Єгипет хотів поставити в росію до 40 тисяч ракет
Згідно зі «злитим» секретним документом американської розвідки, президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі у лютому планував поставити до рф боєприпаси. Секретні документи США свідчать про те, що глава Єгипту нещодавно доручив своїм підлеглим виготовити до 40 тисяч ракет для відправки до РФ, але наказав чиновникам тримати у таємниці виробництво і відвантаження, "щоб уникнути проблем із Заходом".
Як інформує Україна молода, про це повідомляє The Washington Post.
Відомо, що у частині секретного документа, який датується 17 лютого, підсумовуються ймовірні розмови між Сісі та високопоставленими єгипетськими військовими, а також згадуються плани про постачання до Росії артилерійських снарядів і пороху. У документі Сісі доручає чиновникам тримати у таємниці виробництво і постачання ракет, "щоб уникнути проблем із Заходом".
WP отримав документ з масиву зображень секретних файлів, розміщених у лютому і березні на Discord, популярному серед геймерів додатку для спілкування в чаті. Раніше про документ не повідомлялося.
Представник уряду США, який говорив з виданням на умовах анонімності, заявив, що "нам нічого не відомо про виконання цього плану".
«Ми не бачили, щоб це (поставки з Єгипту до РФ ракет – ред.) відбувалося»,– додав він.
WP наголошує, що "надання зброї Росії для війни в Україні стало б потенційно вибухонебезпечним гамбітом для Єгипту, який, незважаючи на поглиблення зв'язків з Москвою, залишається зацікавленим у партнерстві зі США, які протягом десятиліть надають країні понад 1 мільярд доларів на рік у вигляді допомоги в галузі безпеки".
У документі, пише видання, прямо не сказано, чому Росія зацікавлена у придбанні ракет, але її військові витрачають величезну кількість боєприпасів, а уряд США стверджує, що Північна Корея таємно постачає РФ артилерійські снаряди, а Китай розглядає можливість робити те ж саме.
Американський сенатор Кріс Мерфі, який є членом Комітетів у закордонних справах та з питань асигнувань, розповів, що "Єгипет є одним з наших найстаріших союзників на Близькому Сході", а тому "якщо це правда, що Сісі таємно будує ракети для Росії, які можуть бути використані в Україні, ми повинні серйозно замислитися над станом наших відносин".
Сара Маргон, директорка з питань зовнішньої політики Фундації "Відкрите суспільство" і єдина номінантка адміністрації Байдена на найвищу посаду в Державному департаменті з прав людини, заявила, що "навмисний продаж і постачання ракет російському уряду, який вчинив такі відверті військові та інші жорстокі злочини, просто виходить за рамки дозволеного, особливо для нібито близького союзника США".
Як відзначає WP, у документі описується, що 1 лютого Сісі віддав розпорядження тримати у таємниці постачання ракет, щоб "уникнути проблем із Заходом", та сказав людині, яка згадується як Салах аль-Дін, що працівникам заводу слід повідомити, що снаряди призначені для єгипетської армії.
Салах ад-Дін це, припускає газета, – це, швидше за все, Мохаммед Салах ад-Дін, державний міністр з питань військового виробництва.
Запропонований РФ порох, про який згадується у документі, походив би з "Фабрики 18" – так називається хімічний завод, що існує вже кілька десятиліть, пише видання.
За даними WP, у документі цитуються слова Салаха ад-Діна про те, що він "накаже своїм людям працювати позмінно, якщо це буде необхідно, тому що це найменше, що Єгипет може зробити, щоб віддячити РФ за допомогу, надану раніше". Крім того, у документі цитуються слова Салаха ад-Діна про те, що росіяни сказали йому, що готові "купити що завгодно". З документу не зрозуміло, якою саме була попередня російська допомога, відзначає видання.
У документі, за інформацією WP, також цитуються слова президента Єгипту про те, що він розглядає можливість продажу Китаю "звичайних товарів", щоб звільнити місце для "більшого виробництва Sakr 45". Йдеться про 122-мм снаряди, які виробляються в Єгипті.
У документі прямо не сказано, чи були ракети, які мали б вироблятися для Росії, саме "Sakr 45", але такі ракети були б сумісні з російськими реактивними системами залпового вогню "Град", наголошує видання.
«Хоча в документі не вказано, як уряд США отримав деталі обговорень, частина інформації, що міститься в нещодавно оприлюднених документах, схоже, походить від радіолокаційної розвідки, яка за допомогою технічних засобів перехоплює повідомлення. Уряд США вже давно має широкі можливості для підслуховування та перехоплення комунікацій іноземних лідерів»,– пише WP.
Зазначається, що розмова за участю Сісі 1 лютого відбулася через кілька днів після того, як держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся з президентом Єгипту під час візиту до Каїра. Одразу після візиту Блінкена міністр закордонних справ Єгипту Самех Шукрі вирушив до Москви на переговори з російськими лідерами.
Що цьому передувало:
Міністерство оборони США ще оцінює масштаби витоку секретної інформації протягом останніх тижнів, яка зокрема містила інформацію про боєздатність українських Збройних Сил і дії американських союзників.
Державний департамент США стверджує, що інцидент із публікацією секретних документів американського Міністерства оборони не вплине на підтримку в її війні з Росією.
Раніше Міністерство юстиції США розпочало розслідування витоку величезної кількості документів американської розвідки, які були опубліковані в соціальних мережах протягом останніх тижнів.
В адміністрації президента США поки що не знають, хто стоїть за витоком секретних військових документів.
Як повідомляла УМ, британська розвідка припускає, що росія почала регулярно отримувати невелику кількість іранських дронів Shahed.
Примусовий "призов на строкову службу" росіяни вперше провели серед мешканців тимчасово окупованих районів Херсонської та Запорізької областей. >>
Російські «визволителі» у четвер, 9 січня, серед дня вдарили по Херсону трьома керованими авіабомбами, є руйнування, зафіксовано влучання в підприємство, навчальний заклад і дитсадок, є поранені. >>
Цього місяця з відставкою міністра оборони США Ллойда Остіна контактна група з питань оборони України "Рамштайн" втратить свого найбільшого прихильника. >>
Танцівник, хореограф та переможець 6 сезону шоу "Танцюють всі!" Володимир Раков загинув на фронті під час виконання бойового завдання. >>
Участь військ Північної Кореї у війні проти України дозволяє КНДР здобути важливий бойовий досвід, що підвищує її готовність до військових дій проти сусідніх країн. >>
Збройні сили України високоточним ударом вразили командний пункт 8-ї гвардійської загальновійськової армії Росії, який базувався у місті Харцизьк на Донеччині. >>