Керовані авіабомби: Повітряні сили попереджають про нову загрозу від терористів рф

17:26, 08.04.2023
Керовані авіабомби: Повітряні сили попереджають про нову загрозу від терористів рф

Винищувачі F-16, про які мріють наші льотчики, могли б кардинально змінити хід війни

Повітряні сили розповіли, що російський агресор може застосувати авіабомби, утричі потужніші за попередні. Тому закликають світ надати сучасні багатоцільові винищувачі, що можуть стати ефективною протидією ворожій авіації.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє командувач Повітряних сил Микола Олещук у Telegram, речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону.

 

Ігнат нагадав, що останнім часом росіяни активно використовують фугасні авіабомби ФАБ-500 (500 кг), що переробляють на крилаті, щоб безкарно, з недосяжної для української ППО відстані, застосовувати. Також напередодні в медійному просторі Росії з’явилася інформація про те, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу перевіряє завод, де запущена лінійка з виробництва вже півторатонних бомб.

 

Там вказується дата – 2023 рік. За словами Ігната, очевидно, їх теж будуть оснащувати і крилами, і GPS-навігацією.

 

Потужним засобом протидії (тримати ворожу авіацію на відстані, яка не дозволяє використовувати такі авіабомби -ред), за словами представників Повітряних сил, можуть стати сучасні винищувачі на кшталт F-16.

 

Генерал-лейтенант Олещук наводить й інші аргументи на користь цих літаків.

 

«Найефективніша протидія проти застосування керованих авіабомб: 

Дедалі частіше ворог застосовує керовані авіабомби масою 500 кг по всій лінії фронту. Є ознаки підготовки до масового застосування КАБів масою 1500 кг! Літаки росіян не заходять в зону ураження нашої ППО, дистанційно завдаючи ударів по передній лінії та прифронтових містах. Страждають мирні мешканці у північних, південних, східних областях», - зазначив він. F-16 мають на озброєнні ракети класу "повітря-повітря" з дальністю до 180 км. Це дозволить відігнати ворожу авіацію подалі від наших кордонів та лінії бойового зіткнення, що мінімізує вірогідність застосування керованих авіабомб та іншого озброєння повітряного базування.

 

Найкращий захист тилових регіонів:

В середньому наша ППО знищує близько 75% крилатих ракет та ударних дронів. Але  25% таки долітають до своїх цілей. Гинуть мирні жителі, руйнується інфраструктура. F-16 можуть ефективно знищувати ці повітряні загрози ще на кордонах, не підпускаючи ракети та дрони до наших міст.

 

Перевага в повітрі – надійне прикриття передової:

Російська авіація переважає українську в рази за кількістю, а головне – в окупантів технологічна перевага. У Повітряних силах недостатньо сил та засобів як наземних, так і повітряних, аби ефективно захистити повітряний простір, війська на передовій та мирних жителів у прифронтовій зоні від щоденного терору ворожих ударних літаків і вертольотів. F-16 дозволять завоювати панування в повітрі, значно ослабивши ворога, рятуючи багато життів щодня.

 

Потужний удар у відповідь:

Широкий спектр сучасного високоточного озброєння F-16 дозволить завдавати високоточних ударів по російських військах при контр-наступальних діях. Необхідно спинити атакувальні дії ворога, завоювати перевагу в повітрі, знищити шляхи постачання техніки, боєприпасів та живої сили противника. Ці завдання зможе виконати F-16!

 

Контроль моря:

Чорне море все ще під контролем російського флоту. F-16 мають на озброєнні потужні протикорабельні ракети, які легко зможуть загнати весь ворожий флот або у порти, або на морське дно. Україні потрібно забезпечити свободу судноплавства та захист "зернових коридорів".

 

Льотчики – заручники старих технологій:

Наявне обладнання і озброєння радянських літаків перетворює всі місії наших пілотів на смертельно небезпечні, що спричиняє непоправні втрати найкращих синів України. Лиш сучасні технології зроблять їх роботу ефективною і безпечною. Наші льотчики підготовлені і вмотивовані вчитися. І їх достатньо, щоб одночасно і воювати, і навчатись. Наші льотчики мріють про F-16, вони достойні літати на найкращих літаках!

 

Справність, запчастини:

Україна використовує літаки 40-річної давнини. Деякі літаки удвічі старші за своїх пілотів! Підтримувати їх справність з кожним днем стає все важче. Власні запаси запчастин виснажуються, і у союзників їх також немає. Багато питань закривається шляхом так званої "канібалізації", але це не може тривати вічно. Не можна чекати, поки вся авіація зупиниться повністю. Завдяки передачі літаків із Словаччини та Польщі вдасться у певній мірі відновити авіапарк МіГ-29 кількох авіабригад, посилити спроможності у виконанні поточних бойових завдань винищувальною авіацією. Втім, для досягнення переваги в повітрі, для перемоги, нам потрібні сучасні літаки!

 

Запаси боєприпасів:

Запаси навіть застарілих і малоефективних радянських боєприпасів для наявного авіапарку невпинно зменшується. Навіть маючи достатню кількість справних літаків і підготовлених льотчиків, в певний момент наша авіація залишиться без засобів ураження. Перехід на F-16 чи іншу західну платформу з широким асортиментом сучасного озброєння – єдиний вихід!"

 

Як повідомляла УМ, стримувати росіян у небі на застарілих винищувачах радянського виробництва, таких як МіГ-29. українським пілотам  із кожним днем стає важче. Україні для боротьби і знищення більш потужніших російських Су-35 і Су-34 потрібні західні літаки.