ISW: Вбивство рашистського воєнкора Татарського – попередження Пригожину за критику кремля

10:08, 03.04.2023
ISW: Вбивство рашистського воєнкора Татарського – попередження Пригожину за критику кремля

"Воєнкор" Владлен Татарський (він же – Максим Фомін) - договорився.

Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що до ліквідації "воєнкора" Владлена Татарського (справжнє ім'я – Максим Фомін), можуть бути причетні сили всередині рф. Щоправда російські посадовці і пропагандисти поспішили звинуватити у вбивстві Україну.

 

Як інформує  УМ, про це говориться у  звіт  ISW.

 

Аналітики наводять слова засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, який заявив, що не став би звинувачувати "київський режим" у смерті Владлена Татарського та доньки Олександра Дугіна Дарини, яка внаслідок вибуху загинула у серпні під Москвою.

 

"Вбивство Татарського в барі Пригожина, ймовірно, є частиною більш загальної тенденції до ескалації внутрішньоросійських конфліктів за участю Пригожина і "Вагнера", – йдеться у звіті ISW.

 

Експерти інституту вважають, що вбивство пропагандиста, "ймовірно, було попередженням Пригожину, який дедалі більше ставив під сумнів головні пропагандистські тези Кремля про війну в Україні та навіть туманно натякав на інтерес до посади російського президента у ролі конкурента Путіну або його наступника".

 

В ISW також вважають, що російська влада, ймовірно, має намір використати вбивство Фоміна, щоб посилити самоцензуру серед представників російського громадянського суспільства, які ставлять під сумнів успіхи РФ на війні в Україні.

 

"Це вбивство поглиблює розкол у середовищі російських військових блогерів, що може зіграти на руку бажанню Кремля зміцнити контроль над інформаційним простором", – припустили в інституті.

 

Нагадаємо, що 2 квітня у центрі Петербурга стався вибух у кафе, яке раніше належало засновнику ПВК "Вагнер" Євгену Пригожину, загинув "воєнкор" Владлен Татарський, ще 30 осіб отримали поранення.

 

Російський "Інтерфакс" із посиланням на інформоване джерело повідомив, що силовики затримали мешканку Санкт-Петербурга Дар'ю Трепову за підозрою у вбивстві пропагандиста Татарського.

 

Однак видання "Фонтанка" стверджує, що підозрювану продовжують розшукувати.

 

Як повідомляла УМ, Дезактивація дезінформації: як кремлівські пропагандисти поширюють фейки та як їм протистояти.