Резніков розповів про контрнаступ у квітні- червні

17:48, 29.03.2023
Резніков розповів про контрнаступ у квітні- червні

Резніков зазначив, що незабаром світ побачить дуже позитивні зміни для України

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що у Генштабі планується  контрнаступ на кількох напрямках уже у квітні-травні. Але все залежить від погодних умов.

 

Як інформує Україна молода, про це він повідомив  в інтерв'ю естонському каналу Err. ee 

 

На запитання, коли на фронті зможуть побачити німецькі танки Leopard, він відповів:

 

«Ви побачите їх у контрнаступі, згідно з рішенням нашого Генерального штабу. Він вже планується на кількох напрямках. Це залежить від того, коли буде найбільш відповідний момент, як вони вирішать. Також все залежить від погодних умов. Навесні у нас дуже мокра земля. Можна використовувати тільки гусеничні машини. Думаю, ми побачимо їх у квітні-травні».

 

За словами Резнікова, для українських бійців, після радянського озброєння, Leopard можна порівняти з автомобілем Mercedes після «Жигуля».

 

Щодо українського контрнаступу, то міністр вважає, що уже в цьому 2023 році світ побачить «дуже позитивні зміни для України».

 

«Я впевнений, що ми продовжимо звільняти тимчасово окуповані території, як це було зроблено в Києві, Чернігові, Сумах, Харкові, Херсоні. Все це буде продовжуватися», - зазначив Резніков.

 

При цьому він розповів, що українські військові на передовій втомлені, адже війна триває понад рік.

 

«Це психологічно і фізично важкий процес. Тому ми намагаємося проводити ротацію бійців. Але це війна: рівень життя інший, умови інші. Я, наприклад, можу спати лише 3-4 години на добу. Це вже стало звичкою», - додав він.

 

Щодо Бахмуту, Резніков заявив, що на цьому напрямку українські захисники значно «зменшили російський наступальний потенціал», що допоможе захисникам «утримувати лінію фронту стабільною і дасть час підготуватися до контрнаступу».

 

Міністр додав, що росіянам також не вистачає боєприпасів і вони втомилися. 

 

«Вони зазнали дуже великих втрат, багато загиблих і поранених. Зазвичай, вони втрачають щонайменше п'ятсот солдатів щодня. Вбитими й пораненими», - зазначив Резніков.

 

Як повідомляла УМ, Президент Володимир Зеленський повідомив, що ЗСУ поки що не можуть розпочати контрнаступ, який був запланований на весну, оскільки зараз недостатньо зброї.

 

Заступниця міністра оборони закликає українців не запитувати у військових, коли відбудеться контрнаступ, щоб не заважати їм працювати.