Ердоган закликав путіна негайно припинити війну в Україні

16:45, 25.03.2023
Ердоган закликав путіна негайно припинити війну в Україні

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган черговий раз закликав путіна припинити вогонь в Україні

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з президентом -диктатором Володимиром путіним закликав його до негайного припинення війни в Україні.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Daily Sabah. 

 

Ердоган вказав Путіну на «важливість значення, яке Туреччина надає негайному припиненню російсько-українському конфлікту шляхом переговорів», йдеться в заяві Управління комунікацій Туреччини.

 

Він також подякував Путіну за його «позитивну позицію щодо продовження Чорноморської зернової ініціативи».

 

Туреччина, Організація Об'єднаних Націй, Росія та Україна підписали угоду в Стамбулі в липні минулого року, щоб відновити експорт зерна з трьох українських портів, які були заблоковані після початку війни в лютому.

 

Нагадаємо, 18 березня в уряді України повідомили про продовження зернової ініціативи на 120 днів,  хоча Росія спершу погоджувалася лише на 60. Термін дії попереднього продовження угоди завершився 18 березня.

 

Ердоган і Путін також обговорили «кроки для зміцнення турецько-російських відносин», йдеться в заяві.

 

Президент Туреччини заявив, що країни «можуть зробити подальші кроки на основі економічної співпраці, про яку домовилися в Сочі", маючи на увазі їхню зустріч у російському курортному місті в серпні минулого року.

 

Під час тих переговорів Ердоган і Путін домовилися збільшити обсяг двосторонньої торгівлі до 100 мільярдів доларів і зробити конкретні кроки для зміцнення енергетичної, торговельної та економічної співпраці.

 

Як повідомляла УМ, під час телефонної розмови Реджепа Таїпа Ердогана з президентом рф володимиром путіним, що відбулася у січні, лідер Туреччини закликав припинити вогонь.