Не всі території Україна повертатиме військовим шляхом – Блінкен

11:38, 24.03.2023
Не всі території Україна повертатиме військовим шляхом – Блінкен

Держсекретар США Ентоні Блінкен переконаний, що частину території Україні вдасться звільнити дипломатичним шляхом. (Фото: Вікіпедія)

У майбутньому дипломатія ще відіграє свою роль у визначенні кордонів України, оскільки Київ може вирішити не повертати всі території військовим шляхом – таке припущення зробив Держсекретар США Ентоні Блінкен.

 

Як повідомляла УМ, про це  повідомляє  AFP.

 

"Я думаю, що в Україні буде територія, за яку українці будуть боротися на землі; можливо, буде територія, яку вони вирішать повернути іншими способами", - сказав Блінкен, відповідаючи на запитання Конгресу.

 

Він відповідав на запитання представника Республіканської партії Кріса Стюарта, який запитав, чи підтримують Сполучені Штати Президента Володимира Зеленського в його прагненні повернути Крим, який був захоплений і анексований Москвою в 2014 році.

 

"Якщо наше зобов'язання і наша домовленість з Зеленським полягає в тому, що ми підтримаємо їх у всьому, чого вони хочуть досягти, включаючи повну відсутність російської присутності в Криму, тоді ми просимо про світ, в якому буде багато болю", - сказав Стюарт.

 

Блінкен підкреслив, що "це мають бути рішення українців про те, яким вони хочуть бачити своє майбутнє, і що це стосується суверенітету, територіальної цілісності та незалежності країни".

 

"Чого ми не хочемо, в інтересах усіх, так це щоб врегулювання сталося в такій точці і в такий спосіб, який просто запросить росіян перезавантажитися, переозброїтися і потім знову напасти", - сказав він.

 

Нагадаємо, що генсек НАТО Єнс Столтенберг прокоментував можливість силового повернення Україною Криму, відзначивши, що війна повинна закінчитися за столом переговорів, за яким Україна сама ухвалить рішення про прийнятні для неї умови.

 

Як повідомляла УМ, Україна звільнить свої території: переконані 74% українців.