Семінаристи УПЦ МП почали вивозити майно з Києво-Печерської Лаври

11:06, 22.03.2023
Семінаристи УПЦ МП почали вивозити майно з Києво-Печерської Лаври

Із столичної лаври УПЦ МП почали інтенсивно вивозити майно. (Фото: Обозреватель)

У зв'язку з виселенням семінаристи УПЦ МП почали вивозити майно з Києво-Печерської Лаври. Зокрема з храму вивозять книги з бібліотеки, а також книжкові полиці, дивани, раковини та особисті речі.

 

Як інформує УМ, про це 22 березня стало відомо з відео "Радіо Свобода".

 

Глава Міністерства культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко прокоментував те, що відбувається. За його словами, семінаристи вивозили бойлери, столи та інше.

 

"І так само намагалися вивезти якісь інші речі, на які громадяни донатили кошти, щоб лавра могла жити. Яким чином вони вивозять це майно – ще треба окремо розібратися. Наше головне завдання було зберегти державне майно і зрозуміти, яким чином вони користувалися майном упродовж багатьох років. Тому сьогодні почала працювати комісія", – сказав Ткаченко.

 

Він додав, що у разі відсутності речей, які перебувають у державній власності, буде кримінальна відповідальність. При цьому комісія має бути завершена до 29 березня, і тоді будуть оприлюднені дані.

 

З Києво-Печерської Лаври почали вивозити майно: Ткаченко зробив заяву з попередженням. Відео

 

Ткаченко зазначив, що автомобілі семінаристів перевіряють під час виїзду, тож він виключає, що щось важливе могли вивезти таким чином.

 

"Є питання щодо мощей, що знаходяться в печерах, але зараз доступ до печер перекрито. Тому я сподіваюся, що нічого кримінального не буде. Якщо буде – відповідальність негайно", – відзначив міністр.

 

Нагадаємо,  що ченцям та вірянам Української православної церкви Московського патріархату з 21 березня заборонили заходити до печер Києво-Печерської лаври. Пояснюється, що до місії Мінкульту оцінює там збереження культурних цінностей.

 

Як повідомляла УМ, на території Києво-Печерської лаври почала працювати комісія заповідника.