Мирне посередництво КНР буде корисним за умови виведення військ рф – Зеленський
Президент Володимир Зеленський назвав умову для посередництва Китаю у мирних переговорах між Україною і росією. >>
Китайський лідер Сі Цзіньпін прилетів до Москви. (Фото з відкритих джерел)
Президент Китаю Сі Цзіньпін зробив першу заяву після прибуття в Москву, де у нього запланована зустріч з російським диктатором Володимиром Путіним.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє прокремлівське видання «РИА Новости».
«У неспокійному світі Китай готовий з Росією рішуче стояти на варті міжнародного права. Впевнений, що візит стане плідним, надасть нового імпульсу розвитку відносин із Росією», - заявив Сі Цзіньпінь.
Він також додав, що Китай і РФ - це нібито "добрі сусіди та надійні партнери", а розвиток відносин двох країн на думку китайського лідера принесе "не лише вигоду", а й так званий "значний внесок у прогрес усього світу".
Зокрема, Китай до річниці вторгнення Росії в Україну опублікував свій "мирний план", при цьому не засудивши РФ. Також у ньому не було пункту про вихід російських військ з території України.
Зустріч Путіна і Сі розпочнеться орієнтовно о 15:30 за київським часом.
«Бесіда віч-на-віч, яка продовжиться за неформальним обідом. Сьогодні буде неформальне, але дуже важливе спілкування. Глави держав порушуватимуть найбільш актуальні питання на свій розсуд.
Завтра буде основний день держвізиту. Церемонія зустрічі, переговори у вузькому складі, у розширеному складі, підписання документів, заява для ЗМІ, державний обід», - заявив Пєсков.
Відомо, що 20-22 березня Сі Цзіньпін відвідує Росію з державним візитом, який стане його першою закордонною поїздкою після переобрання на посаду глави держави на третій термін.
Як повідрмляла УМ, лідер Китаю Сі Цзіньпін після зустрічі з російським диктатором Володимиром Путіним, яка відбудеться у Москві уже на цьому тижні планує провести розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Ця розмова буде першою з початку повномасштабної війни Росії проти України.
Президент Володимир Зеленський назвав умову для посередництва Китаю у мирних переговорах між Україною і росією. >>
Президент Польщі Анджей Дуда підписав неоднозначний закон про створення Державної комісії з розслідування російських впливів у Польщі в 2007-2022 роках. >>
Американського сенатора Ліндсі Грема за фактом висловлювань оголосило в розшук міністерство внутрішніх справ росії. >>
Спеціальний представник уряду Китаю Лі Хуей, імовірно, намагався переконати європейських візаві (керівників ЄС та окремих лідерів країн-членів), що їм потрібно закликати до припинення вогню в Україні. >>
Москва та Мінськ офіційно домовилися про розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі. >>
Травень завдяки насиченим закордонним вояжам президента Володимира Зеленського виніс внутрішню політичну кухню України на міжнародні локації, продемонструвавши як позитивні моменти, так і певну політичну авантюру. >>