МКС проситиме додаткові гроші для переслідування військових злочинів рф в Україні - The Guardian

09:24, 20.03.2023
МКС проситиме додаткові гроші для переслідування  військових злочинів рф в Україні - The Guardian

Генеральний прокурор МКС Карім Хан відвідав Україну минулого місяця. (Фото: Валентин Огіренко/Reuters)

У понеділок Карім Хан, Головний прокурор Міжнародного кримінального суду, звернеться з проханням про виділення додаткових коштів для розслідування воєнних злочинів росії в Україні.

 

Як інформує УМ, про це повідомило видання The Guardian.

 

У понеділок, 20 березня, у Лондоні відбудеться конференція, організована спільно урядами Великої Британії та Нідерландів з метою збору коштів для фінансування роботи МКС з розслідування воєнних злочинів в Україні.

 

Бюджет МКС не був збільшений, попри те, що в Україні працюють 40 слідчих.

 

Минулого тижня МКС оголосив про видачу ордера на арешт президента РФ Володимира Путіна, що може послабити зростаючі вимоги з боку України та деяких експертів з міжнародного права щодо створення спеціального трибуналу для розгляду більш широкого кола злочинів агресії з боку Росії.

 

Хан завжди наполягав на тому, що МКС має необхідні повноваження для переслідування ролі російського керівництва у війні. Однак критики кажуть, що прогалина у підзвітності залишається, і що спеціальний трибунал був би більш ефективним інструментом, оскільки йому не потрібно було б доводити причинно-наслідковий зв'язок між окремими спеціальними воєнними злочинами і російським керівництвом.

 

Понад 40 країн беруть участь у конференції, яку проводять віцепрем'єр-міністр Великої Британії Домінік Рааб і міністр юстиції та безпеки Нідерландів Ділан Єшилгез-Зегеріус. Британія виділяє додатково 295 000 фунтів стерлінгів на фінансування роботи МКС.

 

Міністр юстиції України Денис Малюська та генеральний прокурор Андрій Костін будуть присутні на засіданні. Вони не вважають, що ініціатива МКС щодо покарання за викрадення дітей, висунута минулого тижня, усуває необхідність створення спеціального трибуналу.

 

На конференції у Львові 3 березня було змінено повноваження спільної української групи з розслідування воєнних злочинів семи країн, щоб забезпечити майбутню роль нового міжнародного центру для судового переслідування злочину агресії проти України.

 

Деякі провідні країни, зокрема Британія, ще не підтримали ідею створення спеціального трибуналу, побоюючись, що це може підірвати роботу МКС, яка ще тільки зароджується.

 

Як повідомляла УМ, Позиція страуса:  московія  не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.