США планують надати Україні додаткову допомогу на $7,4 млрд до вересня

09:33, 18.03.2023
США планують надати Україні додаткову допомогу на $7,4 млрд до вересня

На фото: представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд

Представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Сполучені Штати мають наміри продовжувати надавати масштабну гуманітарну й бюджетну підтримку Україні та планують передати $7,4 млрд допомоги до вересня.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомили на сайті місії США в ООН.

 

«Сполучені Штати після вторгнення рф надали майже $2 мільярди гуманітарної допомоги тим, хто її потребує в Україні та регіоні. І ми передали уряду України майже $15,5 мільярдів прямої бюджетної підтримки через механізми Світового банку. Ми плануємо надати додаткові $7,4 мільярда до вересня»,- зауважила представниця США.

 

У цьому зв’язку вона закликала решту міжнародної спільноти продовжувати докладати зусиль на підтримку українців. Томас-Грінфілд нагадала, що 15 лютого ООН оголосила про необхідність залучити $3,9 мільярда для агентств і неурядових організацій для забезпечення гуманітарною допомогою людей в Україні, а також $1,7 мільярда для підтримки країн, які приймають мільйони Однак, підкреслила представниця США, необхідно йти далі.

 

«Просто фінансування недостатньо. Члени Ради Безпеки мають надалі наполягати на безперешкодному гуманітарному доступі на всій території Україні, як минулого місяця це зробила 141 держава-член», - наголосила глава місії США при ООН.

 

Вона також підкреслила необхідність припинити атаки РФ по цивільному населенню й критичній інфраструктурі України, які, в тому числі перешкоджають доставці гуманітарної допомоги в тимчасово окуповані регіони України. 
 


Як повідомляла УМ, сенатори США тиснуть на Пентагон щодо відправки F-16 в Україну.