Без дозволу на удари по рф західною зброєю: переговори не дали результат
Президент Володимир Зеленський, генсек НАТО Марк Рютте та прем'єр Великої Британії Кір Стармер обговорювали питання дозволу на удари по території РФ західною зброєю. >>
Світ відреагував на можливість арешту путіна
Президент США Джо Байден заявив, що видача Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна за скоєні воєнні злочини є «виправданою».
Як інформує Україна молода, про це повідомляє The New York Times.
«Я думаю, що це (ордер МКС на арешт Путіна – ред.) виправдано. Путін явно вчинив військові злочини», - зазначив глава Білого дому.
Байден наголосив, що рішення суду в Гаазі видати ордер є «дуже сильною позицією». При цьому він додав, що США не є членом МКС.
Британія також позитивно оцінила рішення Міжнародного карного суду про ордер на арешт Володимира Путіна і наголосила , що винні за військові злочини армії РФ в Україні мають бути справедливо покарані.
Про це сказав заступник постпреду Британії в ООН Джеймс Каріукі на засіданні Ради Безпеки ООН.
«Сьогоднішня заява Міжнародного кримінального суду є важливим кроком для забезпечення притягнення винних до відповідальності, під час війни було скоєно варварські звірства, у тому числі проти дітей», - заявив він.
На засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку він також наголосив, що
Британія повністю віддана справі притягнення Росії до відповідальності за її незаконні дії в Україні.
Відомо, у жовтні минулого року уповноважена при президенті РФ з прав дитини Марія Львова-Бєлова повідомила Путіну, що всиновила викрадену з Маріуполя дитину.. За її словами, лише станом на жовтень до РФ вивезли до 2 тис. дітей-сиріт із соціальних закладів, а 350 дітей з Донбасу вже "прилаштовані" у прийомні родини у 16 регіонах РФ.
Українська сторона зафіксувала депортацію 16221 дитини.
Напередодні повідомлялося, що Міжнародний кримінальний суд готується відкрити дві справи про воєнні злочини РФ в Україні: у зв’язку з викраденнями українських дітей та навмисними атаками Росії проти цивільної інфраструктури України.
Як повідомляла УМ, 17 березня Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду в п'ятницю видала ордери на арешт президента Росії Владіміра Путіна у зв'язку із ситуацією в Україні.
Усі країни-члени Міжнародного кримінального суду тепер юридично зобов’язані затримати і передати до суду підозрюваного президента РФ Володимира Путіна.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що після історичного рішення про видачу ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна повинна бути історична відповідальність.
Президент Володимир Зеленський, генсек НАТО Марк Рютте та прем'єр Великої Британії Кір Стармер обговорювали питання дозволу на удари по території РФ західною зброєю. >>
Норми міжнародного права російська федерація продовжу єгрубо порушувати, зокрема Конвенцію про заборону хімічної зброї, і регулярно використовує боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами. >>
У районі станиці Ханська під Майкопом в російській Адигеї кілька годин тому безпілотники атакували військовий аеродром "Ханська". >>
У Москві Вірменія відмовилася підтримати дві заяви, ухвалені на Раді міністрів закордонних справ Співдружності Незалежних Держав (СНД). >>
У Брянській області рф поблизу міста Карачевбуло уражено найближчий до лінії фронту 67-й арсенал ГРАУ. >>
Віцепрезидентка США Камала Гарріс перед початком російського вторгнення в Україну просила українського лідера Володимира Зеленського розробити план на випадок, якщо його вб’ють чи візьмуть у полон. >>