Мінус 13: в Азово-Чорноморському регіоні вражено судна «тіньового флоту» рф
Сили безпілотних систем сьогодні вночі уразили ще 13 суден ворожого тіньового флоту у Чорному та Азовському морях. >>
Українськими прокурорами зібрані досьє на російських військових, які чинили злочини в Україні
Українські прокурори зібрали понад 600 досьє на російських військових командирів, включно з Путіним, яких підозрюють у воєнних злочинах, та розмістили їх імена на спеціальній дошці.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє The Guardian.
Журналістам Guardian українські прокурори надали складену таблицю-схему розміром 4 метри завдовжки й 1,5 метра завширшки. На ній - імена та фотографії підозрюваних, на яких заведено кримінальні справи в Україні – від міністра оборони Росії Сергія Шойгу та президента Володимира Путіна до полковників та інших військових чинів.
«Ми почали збирати досьє на російських командирів та генералів минулого року і ми продовжуємо щотижня оновлювати їх»,- зазначив головний прокурор Харківської області Олександр Фільчаков.
Серед підозрюваних – генерал-полковник Михайло Мізінцев, який керував тримісячною облогою Маріуполя, де, за оцінками української влади, було вбито 22 тисячі осіб. Руйнування Маріуполя порівнюють з облогою Алеппо в Сирії, який перетворився на руїни після російських бомбардувань.
Нальотами в Сирії командував саме Мізинців, і, за припущеннями військових експертів, у Маріуполі він частково використав цей свій досвід. У березні 2022 року британський уряд запровадив персональні санкції проти Мізінцева.
Ще один офіцер, досьє якого є в українських прокурорів, – це командир 64-ї окремої мотострілецької бригади Азатбек Омурбеков. Ця бригада діяла у Бучі, і її солдатів звинувачують у вбивствах, зґвалтуваннях та тортурах мирних жителів.
Як повідомляла УМ, до групи зі створення Спеціального трибуналу для рф за злочин агресії проти України входить уже 30 країн.Зокрема, цими днями долучилася Греція.
Сили безпілотних систем сьогодні вночі уразили ще 13 суден ворожого тіньового флоту у Чорному та Азовському морях. >>
Сили оборони України в ніч проти 18 липня здійснили масовану атаку безпілотниками по низці об'єктів на території росії. >>
У низці українських міст ввечері 17 липня відбуваються акції з вимогою повернути Михайла Федорова на посаду міністра оборони. Також лунають заклики відправити у відставку Головкома ЗСУ Олександра Сирського. >>
Служба безпеки, ДБР та Національна поліція запобігли новим спробам нелегального продажу зброї та боєприпасів у різних регіонах України. >>
Від початку доби 17 липня Сили безпілотних систем Збройних сил України уразили вже 12 суден російського тіньового флоту в Чорному морі. >>
На військовому аеродромі «Саки» в окупованому Криму 16 липня бійці Центру спеціального призначення «Омега» знищили російський бомбардувальник Су-24М. >>