Норвегія передасть Україні системи протиповітряної оборони NASAMS

09:34, 12.03.2023
Норвегія передасть Україні системи протиповітряної оборони NASAMS

Норвегія надасть Україні для боротьби з ворогом додаткові дві установки NASAMS

Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам після візиту до Києва заявив, що Норвегія спільно зі США передасть Україні ще два взводи зенітно-ракетних комплексів NASAMS, перші такі системи ППО прибули у нашу країну в листопаді. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє сайт уряду Норвегії. 

 

«Україна гостро потребує захисту від ракетних атак і Норвегія надасть допомогу»,- йдеться у заяві. 

 

У співпраці зі США Норвегія надасть Україні дві вогневі установки NASAMS. Вони надійдуть на додаток до двох вогневих одиниць, наданих Сполученими Штатами минулої осені. 

 

Зазначається, що NASAMS зарекомендували себе ефективною системою ППО. Додавання ще двох вогневих одиниць значно покращить здатність України захищати свої міста та критично важливу інфраструктуру від російських ракетних атак. Норвегія також навчить український персонал обслуговування та експлуатації системи. 

 

«Пройшов понад рік з того часу, як російський режим розпочав війну проти України. Війна має величезні наслідки. Загинули десятки тисяч українських мирних мешканців та військовослужбовців. Мільйони були змушені залишити свої будинки. Більшість країни перетворилася на руїни. Я побачив це на власні очі і це справило на мене глибоке враження»,- додав міністр. 

 

Раніше Норвегія вже надавала обладнання та тренінги в рамках американської допомоги Україні у програмі NASAMS. Ця допомога була високо оцінена і сприяла відбиттю ракетних атак. 

 

Продовження російських атак на українську інфраструктуру (нагадаємо, 9 березня ворог випустив по Україні 95 ракет)підкреслює необхідність подальшого вдосконалення протиповітряної оборони України. Україна неодноразово зверталася до міжнародних партнерів з проханням надати більше і кращі системи ППО.

 

Норвезький парламент нещодавно схвалив багаторічну програму, названу на честь Фрітьофа Нансена, норвезького дипломата, вченого і полярного дослідника, який очолював масштабні зусилля з надання гуманітарної допомоги росії та Україні після Першодж світової війни. У рамках Програми Нансена Норвегія виділятиме 15 млрд норвезьких крон (1,6 млрд дол. США) щороку в період 2023−2027 років. У 2023 році половина гранту піде на військову допомогу.

 

NASAMS NASAMS - пересувний зенітний ракетний комплекс малого та середнього радіуса дії, призначений для боротьби з повітряними цілями на малих та середніх висотах. Він здатний знищувати дрони, балістичні та крилаті ракети, вертольоти, літаки та інші повітряні цілі. Комплекс розроблений норвезькою фірмою Kongsberg Defence & Aerospace та американською фірмою Raytheon Technologies. 
 

Як повідомляла УМ, бойові танки Leopard 2 німецького виробництва Норвегія відправить в Україну якнайшвидше, найімовірніше – в кінці березня