За Україну поліг доброволець з Грузії Леван Лохішвілі, фото
У Херсонській області під час вибуху саморобного дрона, 19 листопада, загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі. >>
Багатолюдна акція протесту у столиці Грузії через закон про "іноагентів".
За дрібне хуліганство і непокору законним вимогам поліції 7 березня на мітингу під будівлею парламенту було затримано 66 осіб – відзвітувало Міністерство внутрішніх справ Грузії.
Як інформує УМ, про це повідомляє грузинський канал Mtavari.
За даними відомства, проти затриманих порушено справу за статтями 166 і 173 Кодексу про адміністративні правопорушення, і "факти правопорушень, скоєних зазначеними особами, будуть передані до суду у встановлений законом термін".
Згідно з повідомленням МВС, розслідування розпочато відповідно до статей 353 і 187 Кримінального кодексу Грузії щодо насильницьких інцидентів, які мали місце на акції протесту біля будівлі парламенту.
"З боку міністерства буде дана відповідна правова оцінка діям всіх осіб, які сприяли і організували переростання мирного протесту в насильницьку акцію" - заявили в МВС Грузії.
У відомстві також заявили, що в результаті насильницьких дій мітингувальників постраждали близько 50 співробітників МВС, деякі з них потребували хірургічного втручання і досі перебувають у медичних установах. Під час акції також постраждали громадяни.
Нагадаємо, у вівторок парламент Грузії несподівано ухвалив у першому читанні закон про "іноагентів", що подібний до російського законодавства, спрямованого за обмеження західного впливу. Це викликало спонтанні протести та сутички під парламентом, під час яких поліція застосувала сльозогінний газ, а згодом активно задіяла водомети для розгону мітингу.
Ніч, що розпочалася бурхливими сутичками між правоохоронцями і учасниками стихійного мітингу під будівлею парламенту Грузії, завершилася обіцянками опозиції перейти до щоденних протестів "до перемоги".
Євросоюз попередив Грузію про "серйозні наслідки" в разі остаточного ухвалення закону, а в США натякнули на можливі санкції проти Грузії.
Додамо, що представники опозиції сьогодні вранці заявили, що оголошують безстрокові акції у Тбілісі біля грузинського парламенту починаючи із 8 березня. Сьогодні збір призначено на 13 год.
Як повідомляла УМ, парламентська делегація Грузії відмовилася відвідати Київ у річницю вторгнення рф.
У Херсонській області під час вибуху саморобного дрона, 19 листопада, загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі. >>
До прокуратури для надання свідчень у справі про ймовірні фальсифікації під час виборів у Грузії викликають Президентку Грузії Саломе Зурабішвілі. >>
Увечері 27 жовтня Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила про невизнання парламентських виборів, які назвала "російськими", та закликала людей вийти на масові протести. >>
У Грузії Центральна виборча комісія почала публікувати попередні результати голосування, з наявними даними з майже 99% дільниць партія влади лідирує з 54,24%. >>
Партія влади Грузії «Грузинська мрія» використала для своїх передвиборчих банерів фотографії українських міст, які постраждали від обстрілів російських терористів. >>
У понеділок, 22 липня, опівдні на сході Грузії стався землетрус магнітудою 4,9. >>