На фронт без зброї: на Київщині пройшов навчання підрозділ капеланів

13:31, 05.03.2023
На фронт без зброї: на Київщині пройшов навчання підрозділ капеланів

Стріляти їкапелаеам офіційно забороняє церква, міжнародне та українське законодавство.

В Україні діє закон про військових капеланів. Лише зараз, через майже рік після його ухвалення, перша група військових капеланів проходить спеціальні навчання, в умовах, наближених до бойових.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє ТСН.

 

"На навчальному полігоні на Київщині вишкіл, але за програмою навчань стрілянини і вибухів не буде, а самі курсанти ніколи не триматимуть в руках зброю. Це перший в Україні курс, де офіційно готують капеланів.

 

Стріляти їм офіційно забороняє церква, міжнародне та українське законодавство, але виживати на полі бою мають вміти", - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, вони вчать загальноармійські поняття, виконання офіцерських обов’язків, тактичну медицину і види озброєнь.

 

"Завдання капелана – підтримати дух воїна під час бою, до бою і після. Бути з ним поруч і допомагати йому всіляко", - каже протоієрей православної церкви України Костянтин Холодов.

 

Для більшості з військових панотців такі навчання – формальність, адже на війні дехто від 2014 року. Хоча дотепер капелани працювали при бойових підрозділах як цивільні, на свій страх і ризик, бо їх діяльність ніяк не була унормована законодавчо.

 

Але в травні минулого року все змінилося, тепер священики мають військову присягу і соціальні гарантії. "Ми кардинально змінили наш підхід до служби військового капеланства. Зараз ми перейшли повністю на стандарти НАТО. Тобто військовий капелан – є офіцером служби. Підписує контракт, і він в однострої з рештою військовослужбовців. Весь рівень соціального захисту, як до військовослужбовця. Наразі в нас йде процес переформатування", - каже керівник військового капеланства ЗСУ Олексій Терещук.

 

Перший випуск капеланського курсу - це 30 військових священиків. Вони вже мають офіцерські звання та служать у своїх частинах і підрозділах і лише між тим проходять підготовку. Вже незабаром такі військові капелани мають бути в усіх бойових підрозділах Збройних сили, Нацгвардії та прикордонників.

 

Як повідомляла УМ, в лікарнях України офіційно працюватимуть капелани.