Надання Україні ракет ATACMS на денному порядку Вашингтона - Байден
Джо Байден, Президент США сказав, що США продовжують розглядати питання передачі Україні далекобійних ракет ATACMS. >>
Контрнаступу завжди передує тривала серйозна штабна підготовка генералітетом. (Фото: Associated Press)
На військовій базі США у Німеччині відбулися кабінетні військові навчання за участю американських генералів та українських військових.
Навчання відбуваються в той час, коли Україна виходить із зими, яка, як очікувалося, призведе до затишшя у бойових діях. Нещодавно президент України дав сигнал про те, що країна готується до великого наступу.
Як інформує УМ, про це пише New York Times.
Це частина підготовки до майбутнього контрнаступу України. Раніше аналогічні навчання допомогли ЗСУ спланувати наступ в Херсонській області.
Відбулася серія "кабінетних" навчань, які також називають військовими іграми. Українські командири тестували ряд варіантів наступу. Участь у "репетиції" брали найвищі американські генерали. Вони допомагали ЗСУ виробити найбільш ефективну стратегію. Але рішення про те, як саме планувати контрнаступ, все одно залишиться за українськими військовими.
Учасник навчань, американський генерал Крістофер Каволі, верховний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО у Європі, високо оцінив "феноменальну" адаптивність ЗСУ та додав: "Ми збираємося допомогти їм адаптуватися ще краще".
Навчання відвідав генерал Марк Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США. Він описав "величезний стіл із картами, значками та іншими військовими атрибутами, призначеними для позначення можливих битв".
"Українці переміщують речі на цих картах, щоб з'ясувати, як їм краще діяти, і вони визначають переваги та недоліки пов'язаних із цим ризиків. Це звичайна справа, яку роблять усі військові", - розповів він і відмовився деталізувати варіанти, які українці випробували на навчаннях.
Суть операції не розголошується. Джерела NYT припустили, що ЗСУ можуть прорвати російські оборонні рубежі на північному сході чи сході країни, зокрема в Донецькій та Луганській областях. Україна також може розпочати наступ на півдні, націлившись на так званий сухопутний міст, який сполучає материкову частину Росії з Кримом.
NYT також зазначають, що військові планувальники Пентагону вважають критично важливим надання Україні засобів ППО, а не лише танків, боєприпасів та бойових машин.
Нагадаємо, раніше американська преса неодноразово писала, що "кабінетні" навчання для ЗСУ були проведені в Німеччині також влітку 2022 року, коли ЗСУ планували контрнаступ на півдні України.
Як повідомляла УМ, Результати G20: росія має бути покараною за війну в Україні.
Джо Байден, Президент США сказав, що США продовжують розглядати питання передачі Україні далекобійних ракет ATACMS. >>
Начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов констатує, що чергова спроба терористичної росії атакувати нашу державу балістичними ракетами вкотре зазнала поразки. >>
Солдат Нацгвардії на псевдо «Покемон» знешкодив вже другу ворожу ракету, яка була націлена на Київ вночі 29 травня. >>
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» в листопаді 2022 року помітив, як крижаний супутник Сатурну Енцелад викидає шлейф водяної пари далеко в космос. За пів року на конференції у Науковому інституті космічного телескопа в Балтиморі вчені детально описали це виверження. >>
Міжнародні повітряні навчання Arctic Challenge Exercise 23, які очолюють ВПС Фінляндії, Швеції та Норвегії розпочинаються в понеділок, 29 травня. >>
Атака на Київ триває. Нічна атака росіян переросла у ранкову: екстренні служби виїхали на виклик поблизу центру Києва. В Оболонському районі уламки впали на проїжджу частину. >>