Китай представить мирну пропозицію для України

20:16, 18.02.2023
Китай представить мирну пропозицію для України

Міністр закордонних справ Китаю Ван І на Мюнхенській конференції з безпеки

Міністр закордонних справ Китаю Ван І на Мюнхенській конференції з безпеки назвав війну в Україні війною та запропонував представити свою мирну пропозицію для України. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє CNN.

 

Унікальність цієї заяви полягає в тому, що головний дипломат Китаю назвав війну в Україні “війною”, а не “конфліктом”.

 

«Ця війна не може продовжуватися», — сказав Ван І.

 

Китайська позиція щодо російсько-української війни полягає у необхідності почати мирні переговори. Ван І сказав, що у ній поважатиметься територіальна цілісність і суверенітет усіх країн.

 

«Ми не хочемо доливати олії до вогню і не бажаємо мати жодних вигод від кризи. Ми хочемо сприяти тому, аби знайти мир. Ми на боці миру і діалогу. Нам потрібно подумати про те, яких зусиль ми можемо докласти, щоб покласти край цій війні»,— сказав він.

 

Водночас багато лідерів Європейського Союзу в Мюнхені зберігають обережність щодо намірів Пекіна, оскільки Ван закликав європейські країни змінити свій підхід до війни.

 

Віцепрезидент США Камала Гарріс заявила, що США занепокоєні тим, що Китай продовжує підтримувати Росію з початку війни в Україні.

 

«Звичайно, ми також бачили, як Північна Корея та Іран надсилають зброю на підтримку жорстокої війни Росії. Ми також стурбовані тим, що Пекін поглибив свої відносини з Москвою з початку війни. Скажу наперед, будь-які кроки Китаю щодо надання смертоносної підтримки Росії призведуть лише до винагороди за агресію, продовження вбивств і подальшого підриву порядку, заснованого на правилах», – сказала Гарріс.

 

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у Мюнхені наголосила на необхідності додаткових доказів того, що Китай не співпрацює з Росією.

 

Китай неодноразово відмовлявся засудити агресію Росії в Україні. У вересні 2022 року Путін визнав, що у Пекіна є “питання та занепокоєння” щодо вторгнення, що виглядало як завуальоване визнання різних поглядів на війну.

 

Як повідомляла УМ, Генсек НАТО Єнс Столтенберг на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Японії Фуміо Кісідою, заявив, що Китай уважно стежить за війною Росії проти України та робить висновки, що можуть вплинути на його подальші рішення.