ДБР запобігло диверсії на Курахівській ТЕС та вилучило схрон з вибухівкою, фото

10:47, 01.02.2023
ДБР запобігло диверсії на Курахівській ТЕС та вилучило схрон з вибухівкою, фото

Організатору-експравоохоронцю диверсії повідомлено про підозру в держзраді. (Фото: сайт ДБР)

Працівники ДБР в ході спеціальної операції запобігли диверсії на Курахівській ТЕС, яку готував експравоохоронець з Донеччини разом зі своїм спільником.

 

Як інформує УМ, про це 1 лютого повідомили на сайті ДБР.

 

Встановлено, що після захоплення окупантами частини Донецької області посадовець одного з правоохоронних органів регіону почав працювати на ворога.

 

«Підтримуючи ідею «руського міра», фігурант планував з використанням вибухівки пошкодити Курахівську ТЕС. Він завчасно приховав вибухові пристрої, боєприпаси та засоби ініціювання вибуху у спеціально облаштованому схроні недалеко від ТЕС, але на території, яка підконтрольна Україні. А здійснити вибух на «об’єкті» повинен був його спільник, з яким він активно обговорював плани диверсії, у тому числі через соціальні месенджери», - сказано, зокрема, в повідомлені.

 

 

Працівники ДБР встановили факт підготовки диверсії у межах розслідування провадження щодо державної зради колишнього правоохоронця, який проводив фільтраційні заходи на одному з блок-постів тимчасово окупованої території Донеччини. Працюючи на окупантів він перевіряв автівки та шукав серед водіїв та пасажирів людей, які мають приналежність до правоохоронних органів України чи військовослужбовців ЗСУ та співпрацюють з державними органами влади України.

 

Працівники ДБР викрили його наміри щодо диверсії, встановили місце знаходження схрону та запобігли терактові.

 

Експравоохоронцю заочно повідомлено про підозру у державній зраді та у готуванні до вчинення диверсії (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 113 КК України).

 

Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі.

 

Наразі працівники ДБР шукають спільника підозрюваного.

 

Як повідомляла УМ, до керівництва податкової Києва «завітало» з обшуками ДБР.