За кордон зась: «невиїзними» стали навіть чиновники непридатні до військової служби - ДПСУ

12:53, 29.01.2023
За кордон зась: «невиїзними» стали навіть чиновники непридатні до військової служби - ДПСУ

Трагікомічний скандал з нардепом Тищенком у Таіланді каталізував процес заборони виїзду держслужбовців за кордон.

Держслужбовцям заборонено виїзд за кордон, окрім, як у відрядження. Табу також стосується і осіб, які непридатні до військової служби, або мали інші підстави для виїзду.

 

Як інформує УМ, про це речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко заявив в ефірі національного телемарафону.

 

Демченко наголосив, що постанова № 69 про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України набула чинності і вже діє.

 

Урядовці, народні депутати, низка інших посадовців, прокурори, судді, представники місцевого самоврядування можуть перетинати кордон виключно з метою службового відрядження.

 

Крім того, уряд визначив, що міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, кого це стосується, повинні в триденний термін надати до Адміністрації ДПСУ список зазначених у постанові осіб. В подальшому вони зобов'язані направляти зміни до цього списку.

 

Адміністрація ДПСУ забезпечить наявність цих списків у своїх інспекторів на кордоні.

 

Визначено також перелік винятків для перетину кордону цими особами:

 

жінкам або батькам-одинакам для відвідування дітей за кордоном у виняткових випадках за наявності підтверджуючих документів;

для лікування за кордоном;

на підставі окремого рішення голови ДПСУ, у разі смерті членів сімей за кордоном.

 

Демченко наголосив, що ухвалені нововведення не мають гендерного забарвлення і стосуються як чоловіків, так і жінок.

 

Окремо речник Держприкордонслужби наголосив, що питання контролю покладається не лише на ДПСУ та її інспекторів безпосередньо на кордоні, це і відповідальність тих посадових осіб, які підпадають під норми постанови уряду та їхніх керівників, які видають своїм підлеглим відпустку, чи посилають у службове відрядження.

 

Також речник ДПСУ зазначив, що нинішні норми стосуються і осіб, визнаних непридатними до військової служби, які перебувають на держслужбі.

 

"Треба розуміти, що це стосується чіткого переліку посадових осіб, зокрема керівної ланки, народних депутатів, суддів, прокурорів тощо, а також працівників, заброньованих за органами держвлади на період мобілізації.

 

Особи, не придатні до військової служби, не можуть залишати Україну, якщо є в списках, наданих ДПСУ органами, означеними вище, окрім винятків, визначених для держслужбовців", - пояснив Демченко.

 

Як повідомляла УМ, «Вірний солдат»: Тищенко у Таїланді виконував наказ Зеленського.