Рамштайн-32: Британія інвестує £600 млн, Німеччина передала три системи ППО
На 32-му засідання Контактної групи з питань оборони України (або формат «Рамштайн») Німеччина та Британія повідомили про нову військову допомогу для України. >>
Через наплив росіян до Грузії, українці можуть опинитися у небезпеці
Тимчасово повірений у справах України у Грузії Андрій Касьянов заявив, що Посольство України в Грузії не виключає можливості евакуації українських громадян, якщо їм загрожуватиме небезпека. Загроза може зрости після відновлення прямого авіаційного сполучення між Грузією та РФ і масового напливу росіян.
Як інформує Україна молода, про це він сказав у інтерв‘ю ЄП.
«У разі відновлення прямого авіаційного сполучення та зростання реальних ризиків безпеки, то я хочу сказати, що на сьогодні посольство не виключає можливість звернення до міжнародних організацій, до наших міжнародних партнерів з тим, щоб розглянути можливість надання допомоги у масовій евакуації громадян України з території Грузії»,- сказав Касьянов.
«Але наголошую: за наявності реальних загроз їх життю і їх безпеці. Сидіти, склавши руки, ми не будемо. Ми будемо працювати і забезпечувати все від нас залежне задля забезпечення їх захисту і безпеки. Це наш головний пріоритет»,- додав дипломат.
Касьянов зазначив, що на тлі значного зростання загрози безпечного перебування в Грузії у зв’язку з аномальним напливом росіян, посольство всіляко сприяє поверненню наших громадян в Україну.
«Зараз ми обговорюємо можливість організації спеціальних евакуаційних маршрутів саме для тих, найбільш вразливих верств населення України, які дійсно не мають коштів для повернення. При цьому ми розглядаємо наземний транспорт як найбільш оптимальний»,—додав він.
Як відомо, глава МЗС Росії Сергєй Лавров на пресконференції 18 січня висловив сподівання, що пряме авіасполучення між Росією і Грузією скоро буде відновлено.
Лідер "Грузинської мрії" Іраклій Кобахідзе схвально висловився про цю ідею "в інтересах грузинів, які проживають у Росії".
Водночас президентка Грузії Саломе Зурабішвілі виступила проти відновлення прямого авіасполучення з Росією.
Опозиція заявила, що влада грає на боці Росії та робить усе для того, аби Грузія не отримала кандидатський статус на вступ в ЄС.
Як повідомляла УМ, Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявляє, що за даними влади близько 700 тисяч громадян росії виїхали до Грузії після оголошення путіним "часткової" мобілізації в країні.
На 32-му засідання Контактної групи з питань оборони України (або формат «Рамштайн») Німеччина та Британія повідомили про нову військову допомогу для України. >>
Процес підписання Конвенції про створення Міжнародної комісії з розгляду заяв щодо шкоди, завданої агресією Росії проти України, почався 16 грудня в Раді Європи. >>
Пропозицію про припинення вогню на фронті на час різдвяних свят росія категорична відкидає. >>
Служба безпеки України провела чергову унікальну спецоперацію та влаштувала морську «бавовну» у порту Новоросійська. >>
Утретє за останній тиждень далекобійні безпілотники Центру спеціальних операцій "А" Служби безпеки України уразили об'єкт компанії "Лукойл-Нижневолжскнефть" у Каспійському морі. >>
У Берліні під час переговорів 15 грудня американські переговірники Стів Віткофф і Джаред Кушнер тиснули на українських представників із вимогою відмовитись від підконтрольної їй частини Донбасу. >>