З почином: суд виніс перший вирок за організацію псевдореферендумів на півдні України

09:44, 24.01.2023
З почином: суд виніс перший вирок за організацію псевдореферендумів на півдні України

Мешканка селища Новоолександрівка Бериславського району - любителька "русского мира", яка організовувала псевдореферендум. (Фото: Фейсбук Херсонська обласна прокуратура)

За матеріалами СБУ суд виніс перший вирок за організацію псевдореферендумів на півдні України. Служба безпеки зібрала вичерпну доказову базу на організаторку російського псевдореферендуму у Бериславському районі Херсонської області.

 

Як інформує УМ, про це повідомили на сайті СБУ та у Фейсбуці  Херсонської обласної прокуратури.

 

«Зловмисницею є колишня членкиня місцевої «избирательной комиссии», створеної агресором під час тимчасової окупації території.

 

Після звільнення району співробітники СБУ затримали колаборантку у ході стабілізаційних заходів у жовтні минулого року», - сказано, зокрема, в повідомлені.

 

Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив їй покарання у вигляді 5 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади в органах влади та займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом, строком на 10 років.

 

За даними розслідування, ворожою поплічницею є мешканка селища Новоолександрівка Бериславського району, яка на початку повномасштабного вторгнення підтримала російських загарбників.

 

Після захоплення населеного пункту вона добровільно вступила до лав місцевої окупаційної адміністрації.

 

Там виконувала завдання москви щодо організації та проведення незаконного референдуму у тимчасово захопленій частині півдня України.

 

Для цього зловмисниця формувала так звані «реєстри виборців» на території району, закликала людей прийти на «дільниці» і «проголосувати» на користь країни-агресора. Вона особисто обходила приватні домоволодіння і вимагала від людей поставити потрібну «відмітку в бюлетенях».

 

«За матеріалами Служби безпеки суд визнав її винною за ч. 2 ст. 28 та ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність)», - резюмували у повідомлені СБУ.

 

Розслідування проводили співробітники СБУ Херсонської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

 

Як повідомляла УМ, знешкоджено агентурну мережу гру, яка коригувала ракетні удари по Дніпру.