Грецька жертовність: Афіни готові відмовитись від німецьких Marder на користь України

12:46, 08.01.2023
Грецька жертовність: Афіни готові відмовитись від німецьких Marder на користь України

Німецькі БМП “Marder” від Греків невдовзі коситимуть русню в Україні.готові привезти в Україну

Відмовитись від БМП Marder на користь України готова Греція – це може прискорити постачання цих бронемашин Києву.

 

Як інформує УМ, про це повідомило видання Bild.

 

Минулого року повідомлялося про те, що Німеччина відправить Греції свої БМП, а Афіни натомість передадуть Києву БМП-1 радянського зразка.

 

"Угода про обмін бойовими броньованими машинами з Німеччини в Грецію і бронетранспортерами з Греції в Україну виконується нормально", - сказав міністр оборони Греції Нікос Панагіотопулос.

 

За словами Панагіотопулоса, на сьогоднішній день Греція поставила Україні навіть більше БМП, ніж було гарантовано контрактом: Греція отримала перші 14 машин Marder з Німеччини і поставила Україні 20 БМП.

 

"У січні ми отримаємо ще більше Marder і доставимо ще більше БМП", - сказав міністр.

 

За його словами, наразі Греція може обійтися навіть без поставок з Німеччини - на користь України. За словами Панагіотопулоса, Греція з самого початку зайняла "чітку позицію на користь допомоги українському народу".

 

За словами речниці Міністерства оборони Німеччини, наразі Бундесвер має на озброєнні близько 370 Marder, але скільки із них насправді придатній для бойових умов невідомо. Деякі використовуються лише як "донори" запчастин або в навчальних цілях.

 

Без достатньої кількості цих БМП Бундесвер не зміг би виконати свої союзницькі зобов'язання на східному фланзі НАТО в надзвичайних ситуаціях, особливо після того, як з ладу вийшли більш сучасні бронемашини Puma.

 

Нагадаємо, що 5 січня після розмови лідерів США і Німеччини Джо Байдена і Олафа Шольца стало відомо, що Сполучені Штати мають намір надати Україні бойові машини піхоти Bradley.

 

Як повідомляла УМ, Німеччина планує передати бронемашини Marder: йдеться про близько 40 БТР, які мають прибути в Україну до кінця першого кварталу 2023 року.

 

Крім того, Німеччина слідом за Сполученими Штатами поставить Україні додаткову батарею системи протиракетної оборони Patriot.