Предстоятель ПЦУ вперше звершує різдвяне богослужіння в Успенському соборі

09:47, 07.01.2023
Предстоятель ПЦУ вперше звершує різдвяне богослужіння в Успенському соборі

Різдвяне богослужіння в Успенському соборі ПЦУ. (Фото: скриншот з відео)

Уперше звершує в Успенському соборі Лаври Божественну літургію з нагоди Різдва Христового предстоятель Православної церкви України та священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

 

Як інформує УМ, святкова літургія розпочалася о 9:00.

 

Людей на службу зібралося багато. Вони прийшли до собору раніше заявленого часу. Серед них представлені різні вікові групи.

 

Багато журналістів висвітлюють цю історичну подію.

 

Правоохоронці на території Верхньої Лаври проводять посилені заходи безпеки задля запобігання можливим провокаціям. У всіх, хто бажають взяти участь у богослужінні та молитві, перевіряють посвідчення особи. Людям заборонено проносити їжу, напої, парасольки та інші предмети, які можуть буди небезпечним або підозрілими. Віряни поставилися до цього розумінням.

 

МКІП рекомендував Лаврському заповідникові не продовжувати угоду з УПЦ МП на оренду Успенського собору й Трапезної церкви у Верхній Лаврі, термін якої сплив 1 січня 2023 року.

 

За словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, 5 січня комісія з приймання-передачі Успенського собору та Трапезної церкви Києво-Печерської Лаври від Української православної церкви (МП) до держави завершила свою роботу. Тоді був підписаний відповідний акт повернення будівель зі сторони УПЦ навіть попри те, що на останнє засідання комісії не з’явився митрополит Павло, який мав підписати акт.

 

Вірян поінформували про те, що святкову Божественну літургію з нагоди Різдва Христового митрополит Епіфаній звершить 7 січня 2023 року в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

 

Водночас Синодальний інформаційно-просвітницький відділ Української православної церкви, посилаючись на інформацію від адміністрації музею, розмістив заяву про те, на це богослужіння не має дозволу. УПЦ відреагувала на цю подію, розцінивши її, як “спробу силового захоплення Успенського собору шляхом шантажу та введення в інформаційну оману суспільства”.

 

Але Міністерство культури на інформаційної політики поінформувало про те, у другій половині дня 5 січня надійшло звернення від Управління Київської митрополії ПЦУ про проведення богослужінь в Успенському соборі 7 січня. Розглянувши звернення та враховуючи дозвіл МКІП, заповідник надав дозвіл на проведення богослужінь 7 січня 2023 року в Успенському соборі та укладено відповідну угоду.

 

Тоді ж Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ звинуватив ПЦУ у махінаціях щодо богослужіння в Лаврі. Там вважають, що ПЦУ начебто нагамалося ввести в оману суспільство, поставивши перед фактом Міністерство культури та інформаційної політики про те, що вони просто звезуть людей, які будуть вимагати проведення богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

 

Як повідомляла УМ, Різдвяну службу Епіфанія в Успенському соборі забезпечить поліція.