Німеччина передасть Україні 40 БМП Marder і систему ППО Patriot

15:50, 06.01.2023
Німеччина передасть Україні 40 БМП Marder і систему ППО Patriot

Навчання управління цими машинами буде проведено в Німеччині впродовж 8 тижнів

Україна уже у першому кварталі 2023 року отримає від Берліну 40 БМП Marder і систему ППО Patriot.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомив речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт на брифінгу 6 січня.

 

«Щодо Marder, то йдеться про 1 батальйон – орієнтовно 40 машин. Ці 40 одиниць мають бути передані Україні ще в першому кварталі», - сказав речник.

 

Стосовно того, звідки будуть взяти ці машини – із запасів Бундесверу, ВПК або запланованих для «кільцевого обміну», - питання буде ухвалено пізніше в п’ятницю, додав речник. Паралельно вирішується питання з боєприпасами.

 

Він зазначив, що навчання управління цими машинами займе приблизно 8 тижнів і буде проведено в Німеччині, так само як американці у себе навчатимуть управлінню БМП Bradley, про які було оголошено разом із «німецьким» пакетом.

 

У тому ж пакеті йшлося про систему Patriot, що Берлін надасть на додаток до обіцяних США. Навчання також буде проводитися відповідно в Сполучених Штатах і в ФРН. Передача батареї запланована на 1 квартал.

 

Гебештрайт назвав заплановані поставки «якісно дуже новими» та висловив припущення, що хтось з міжнародних партнерів ближчими тижнями також може «зробити кроки в цьому напрямку».

 

Представник федерального уряду зауважив, що Німеччина, США та Франція обговорювали можливості поставок броньованої техніки кілька тижнів, французи просто випередили на добу з оголошенням про свої легкі танки. Він підкреслив, що оцінка та аналіз «дуже динамічної ситуації» на полі бою проводиться постійно та визначає, чого саме потребує Україна. Союзники дійшли висновку, що ЗСУ потребуватимуть БМП західного зразку перед весною, коли відносне затишшя на фронті завершиться. При цьому Гебештрайт висловив припущення, що партнери допомагають ЗСУ готувати весняний контрнаступ.

 

Як відомо, Німеччина вирішила передати Україні БМП Marder і батарею Patriot, про що було оголошено 5 січня після телефонних переговорів канцлера ФРН Олафа Шольца і президента США Джо Байдена, який зі свого боку оголосив про нову допомогу Сполучених Штатів.

 

Як повідомляла УМ, Вільна демократична партія Німеччини закликала канцлера Олафа Шольца змінити курс і вимагає поставку танків в Україну.