Новобранці ЗСУ пройдуть навчання у Великій Британії

17:44, 02.01.2023
Новобранці ЗСУ пройдуть навчання у Великій Британії

Українські новобранці щонайменше 5 тижнів вдосконалюватимуть свої військові навички у Великобританії

У Великій Британії українські новобранці з невеликим військовим досвідом  або й загалом без нього впродовж 5 тижнів проходитимуть навчання, де набудуть навичок, потрібних для виживання та ефективності в бойових діях на передовій.

 

Як інформує Україна молода, про це у Фейсбуці  повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

 

«Навчальна програма для українських новобранців, яка триває у Великій Британії, має надати їм бойові вміння, які дозволять воїнам-добровольцям захищати свою батьківщину від російської агресії. Навчання призначені для новобранців-добровольців, які приєдналися до Збройних сил України з невеликим або без попереднього військового досвіду, щоб навчити їх навичок, потрібних для виживання та ефективності в бойових діях на передовій», - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що навчальний курс ґрунтується на курсі для резервістів Сухопутних військ Збройних сил Великої Британії проводитиметься щонайменше протягом п’яти тижнів.

 

За даними Генштабу, Велика Британія виділила 2,3 мільярда фунтів стерлінгів військової допомоги Україні, зокрема протитанкові ракети (включаючи NLAW, Javelin, Brimstone та іншу протитанкову зброю), реактивні системи залпового вогню, бронемашини, логістичні транспортні засоби, машини Stormer оснащені пусковими установками Starstreak і сотнями ракет, морські ракети Brimstone, артилерійські боєприпаси, боєприпаси для стрілецької зброї, протиконструкційні боєприпаси та 4,5 тонни пластичної вибухівки, шоломи, бронежилети, медичне приладдя, прилади нічного бачення, зимовий одяг.

 

Загалом з 2015 року британські війська підготували понад 22 000 військовослужбовців ЗСУ, і ця нова програма навчання продовжує роботу у Великій Британії. Сполучене Королівство спочатку запропонувало навчити до 10 тис. українських солдатів, щоб допомогти їм підтримувати оборону в умовах найінтенсивніших боїв у Європі за останні десятиліття. Навчання продовжено і у 2023 році.

 

Як відомо, від початку широкомасштабного вторгнення рф звдяки допомозі держав-партнерів вже понад 20 тисяч військовослужбовців ЗСУ пройшли підготовку за кордоном.

 

Як повідомляла УМ, у наступному році Велика Британія планує вдвічі збільшити кількість українських військових, які пройшли навчання на Заході.