Червоний Хрест не має повноважень, щоб вплинути на Кремль

13:52, 28.12.2022
Червоний Хрест не має повноважень, щоб вплинути на Кремль

У Червоному Хресті заявили, що не мають способів, як вплинути на росію, щоб ті допустили до військових полонених українців

Президент Товариства Червоного Хреста України Микола Поліщук заявив, що організація не має важелів впливу на російську сторону, тому усі обвинувачення на адресу Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо бездіяльності у справі доступу до військовополонених, є необґрунтованими.

 

Як інформує Україна молода, про це він сказав у коментарі журналістам.

 

»російська федерація не дає доступу до військовополонених. Якщо дає, то до дуже обмеженої кількості і, мені здається, в тих місцях, де більш-менш прийнятні умови перебування. Тобто, сьогодні Міжнародний комітет Червоного Хреста не має важелів впливу на ворогуючу сторону для того, щоб якось змусити дати доступ, окрім звернень. Міжнародний комітет працює на нашій території, так само він має працювати і на тій території, щоб слідкувати, аби не порушувалось міжнародне гуманітарне право стосовно військовополонених і депортованих. росія обмежує їх у цьому праві»,- заявив Поліщук.

 

За його словами, важелі впливу мають такі організації, як ООН або ОБСЄ.

 

«Важелі впливу має Організація Об’єднаних Націй, Рада Безпеки ООН і організації типу ОБСЄ. Як бачимо, росія не виконує положень ні ООН, ні міжнародних судів - нічого. Через це йдуть якоюсь мірою необґрунтовані звинувачення стосовно роботи Комітету. Але насправді Міжнародний комітет Червоного Хреста надає дуже велику допомогу Україні у подоланні кризи»,- наголосив Поліщук.

 

Як відомо, російська сторона не допускає представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до українських військовополонених.

 

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак на зустрічі з делегацією МКЧХ висловив нерозуміння щодо пасивності, яку представники Міжнародного комітету Червоного Хреста демонструють у питанні забезпечення прав полонених українців. Він заявив, що Україна очікує від Червоного Хреста більш конкретних і дієвих кроків у питанні звільнення полонених, а також висловив сподівання, що МКЧХ зробить усе можливе, щоб отримати доступ до місць утримання українських полонених.

 

Як повідомляла УМ, уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що жоден з українських захисників у полоні не зустрічався з представниками Червоного Хреста. Виходячи з цього, Україна хоче порушити питання невиконання мандата МКЧХ щодо зустрічей з військовополоненими.