Авіація рф тренується у білорусі для уточнення цілей в Україні - Наєв

10:44, 20.12.2022
Авіація рф тренується у білорусі для уточнення цілей в Україні - Наєв

Тренування проводяться з єдиною метою – це уточнення цілей на території України, які призначені для нанесення ракетних ударів агресором

Для уточнення цілей на території України проводяться у повітряному просторі білорусі тренування російського літака наведення та літаків-перехоплювачів носіїв балістичних ракет повітряного базування “Кинжал”.

 

Як інформує УМ, про це заявив командувач Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв, повідомляє 20 грудня відділ зв’язків з громадськістю Командування Об’єднаних сил ЗСУ у Фейсбуці.

 

“Зазначені тренування проводяться з єдиною метою – це уточнення цілей на території України, які призначені для нанесення ракетних ударів агресором. Але, відповідно, ми вживаємо всіх заходів для того, щоб знизити цей рівень загрози”, - заявив він.

 

За його словами, зараз на території білорусі зосереджені друга мотострілецька дивізія першої танкової армії та авіаційне угрупування. В складі якого є новітні зразки авіації повітряно-космічних сил збройних сил російської федерації. Крім того, там присутні підрозділи, озброєні оперативно-тактичними ракетними комплексами “Іскандер” з балістичними ракетами до них, які призначені для застосування по цілях на території України.

 

Наєв повідомив, що цього потенціалу, на даний час, достатньо для створення загрози Україні та проведення тактичних дій.

 

“При цьому ми уважно стежимо за озброєнням, що перекидається з боку росії та робимо щодня відповідний аналіз. Рівень воєнної загрози поступово зростає, але ми також вживаємо адекватних заходів. Крім цього, Генеральним штабом ЗС України передбачене значне нарощування угруповань у разі істотного зростання сил та засобів з протилежного боку", - заявив він.

 

Нагадаємо, що 17 грудня командувач Оперативного конамнудавання “Південь” генерал-майор Андрій Ковальчук заявив, що в Збройних силах України не виключають імовірності повторного вторгнення російських військ з півночі, з території білорусі, та готуються до цього.

 

Як повідомляла УМ, міноборони рф оголосило про батальйонні тактичні навчання в білорусі.