З 1 березня 10 мільйонам українців проіндексували пенсії: деталі
Індексація — це автоматичне підвищення пенсії з урахуванням зростання зарплат і цін, але надбавка не буде однаковою для всіх. >>
Координатор із санкційної політики Держдепу США Джеймс О’Браєн. (Фото з відкритих джерел)
Державний департамент США фіксує суттєвий вплив санкцій на російську економіку.
Відтак, у Білому домі переконані, що Кремль відчуває нестачу коштів на ведення війни в Україні.
Як інформує Україна молода, про це заявив координатор із санкційної політики Держдепу США Джеймс О’Браєн.
За його даними, із 630 млрд доларів російських коштів на банківських рахунках, 300 млрд заморожені і росія витрачає решту.
"Ми вважаємо, що росія витратила понад 80 млрд лише у перші місяці цієї війни. І, на додачу, можна бачити скорочення у бюджеті. Вони нещодавно втратили свій найцінніший ресурс - можливо до 900 тисяч росіян виїхали з країни через мобілізацію, санкції і війну", - сказав представник американського Держдепу.
Також офіційний Вашингтон вважає, що росії набагато важче виробляти всередині країни ве необхідне для ведення війни, як і імпортувати цю продукцію.
"Хоча вони трохи заробляють з продажу нафти, газу та добрив, вони не можуть купити багато чого необхідного для сучасного ведення війни. Так, станом на вересень імпорт напівпровідників впав на 70%", - каже пан О’Браєн.
У Держдепі переконані, що у найближчі роки економіка рф скоротиться щонайменше на 16%, а до 2030 року - на 20%.
Пан О’Браєн додав, що у Кремлі шукають способи обходити санкції через інші країни, купуючи товари подвійного призначення, та попередив, що США не будуть толерувати сприяння у цьому.
"Наш сигнал дуже чіткий: якщо будь-яка компанія надає росії підтримку у тому, щоб обходити санкції, вона сама підставляється під санкції. Ми доносимо цей сигнал до бізнесу не лише у партнерських країнах, але й у Китаї, Туреччині, Індії та інших", - сказав чиновник.
Як повідомляла «УМ», напередодні лідери Європейського союзу пообіцяли посилити фінансову і військову підтримку України, зокрема у сфері протиповітряної оборони та розмінування.
Також йдеться про посилення колективного санкційного тиску на рф.
Індексація — це автоматичне підвищення пенсії з урахуванням зростання зарплат і цін, але надбавка не буде однаковою для всіх. >>
Офіційне попередження від США щодо ударів по російському порту Новоросійськ, які нібито вплинули на американські економічні інтереси, отримала Посол України у США Ольга Стефанішина. >>
У країнах Європи агенти російських спецслужб активно скуповують нерухомість поблизу військових і стратегічних обʼєктів – їх росія може використовувати для шпигунства і підготовки диверсій. >>
Невеликим підприємствам виживати під обстрілами і без електроенергії сьогодні досить непросто. >>
Україна була одним із найбільших експортерів зброї у світі, але припинила продавати її після 24 лютого 2022 року. >>
Російські космічні апарати «Луч-1» і «Луч-2», як вважають європейські служби безпеки, могли вести радіоелектронну розвідку та перехоплювати комунікації декількох супутників, що обслуговують Європу. >>