Ведмеді на Марсі: NASA сфотографувала кратер у формі морди косолапого
За допомогою орбітального апарату Mars Reconnaissance Orbiter науковці отримали знімок незвичайного кратера на Марсі. Він нагадує морду гігантського ведмедя. >>
Касетні засоби ураження (касетні бомби, касетні боєприпаси, касетні снаряди) — засоби ураження, різновид контейнера, що містять від двох до кількох сотень однотипних касетних бойових елементів, які розкидаються на заданій висоті над поверхнею землі. (Фото: Вікіпедія)
Запит України про постачання касетних боєприпасів розглядають у адміністрації президента США Джо Байдена.
Як інформує УМ, про це повідомляє телеканал CNN із посиланням на свої джерела.
За даними телеканалу, протягом останніх місяців українські посадовці та законодавці закликали адміністрацію Байдена та членів Конгресу надати українським військовим касетні боєприпаси - зброю, яка заборонена у понад 100 країнах світу, але яку Росія продовжує використовувати для руйнівних дій на території України.
Український запит на касетні боєприпаси, про який CNN розповіли численні американські та українські посадовці, є одним з найбільш суперечливих запитів, з якими українці зверталися до США з початку війни у лютому.
Як стало відомо телеканалу, високопосадовці адміністрації Байдена розглядали цей запит протягом декількох місяців і не відкинули його, про що раніше не було відомо.
Касетні боєприпаси є неточними за своєю конструкцією і розкидають "бомби" на великих площах, які можуть не вибухнути при зіткненні і можуть становити довгостроковий ризик для будь-кого, хто з ними зіткнеться, подібно до наземних мін.
Для України касетні боєприпаси могли б вирішити дві основні проблеми: потреба в більшій кількості боєприпасів для артилерії та ракетних систем, наданих США та іншими країнами, і спосіб ліквідувати чисельну перевагу Росії в артилерії.
Адміністрація Байдена не відкинула цей варіант як крайній засіб, якщо запаси почнуть небезпечно зменшуватися. Але джерела кажуть, що ця пропозиція ще не отримала серйозного розгляду в значній мірі через законодавчі обмеження, які Конгрес наклав на здатність США передавати касетні боєприпаси.
Ці обмеження поширюються на боєприпаси з рівнем нерозірваних боєприпасів понад один відсоток, що підвищує ймовірність того, що вони становитимуть небезпеку для цивільного населення. Президент Джо Байден може скасувати це обмеження, але адміністрація повідомила українцям, що це малоймовірно в найближчій перспективі.
Нагадаємо, що країни НАТО розглядають можливість використання залишків коштів із фонду, який раніше використовувався для підтримки сил безпеки Афганістану, для надання підтримки Україні.
Як повідомляла УМ, Boeing пропонує уряду США постачати ЗСУ боєприпаси радіусом дії у 160 км.
За допомогою орбітального апарату Mars Reconnaissance Orbiter науковці отримали знімок незвичайного кратера на Марсі. Він нагадує морду гігантського ведмедя. >>
Перші у світі ударні роти безпілотних літальних апаратів (БпЛА) формуються в Україні. >>
У швейцарському Ленцергайде в п'ятницю, 27 січня, пройшла жіноча спринтерська гонка на 7,5 км чемпіонату Європи з біатлону. >>
Після завершення візиту до Риму 26 січня розпочався візит Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до Вселенського Патріархату. >>
Польща готова передати Україні 60 модернізованих танків, 30 з яких — PT-91 Twardy. >>
Перші військовослужбовці ЗСУ прибули до Німеччини для навчання роботі з бойовими машинами піхоти Marder. >>