Чорногорія виділяє для України 11% військового бюджету

15:51, 06.12.2022
Чорногорія виділяє для України 11% військового бюджету

Уряд Чорногорії виділив військову допомогу Украіні в розмірі 11% від власного оборонного бюджету країни. Про допомогу оголосили після підписання спільної декларації про євроатлантичну перспективу України.

 

Як інформує Україна молода, про це йдеться в офіційному повідомленні уряду. 

 

Допомогу оголосили після того, як прем’єр-міністр Чорногорії Дритан Абазович і Володимир Зеленський підписали спільну декларацію про євроатлантичну перспективу України. Після Бельгії і Чехії країна стала третьою учасницею НАТО, що підписала відповідний документ.

 

Зеленський подякував Чорногорії за те, що вона від першого дня повномасштабної російської агресії  надає підтримку Україні, та що стала притулком для українських жінок і дітей.

 

Він зазначив: «Дякую за те, що вірите в нашу перемогу, яка буде спільною».

 

Голова чорногорського уряду сказав, що Чорногорія повністю підтримує територіальну цілісність України та її право вибирати, в які організації вступати. Він зазначив: «Упевнений, що ця війна завершиться так, що Україна захистить свою територію».

 

«Уряд Чорногорії демонструє чітку рішучість підтримувати оборону українців разом зі своїми союзниками, як шляхом пожертвування 11% фондів з власного військового бюджету, так і шляхом прийняття тисяч біженців», - зазначається в документі.

 

При цьому зауважується, що підписання спільної з Україною декларації є ще одним підтвердженням підтримки України в її зусиллях стати членом НАТО.

 

У Чорногорії, яка має 600 тисяч жителів, перебуває понад 10 тисяч біженців з України. У чорногорському місті Цетинє кожного місяця 24 числа проводять масові збори на підтримку України.

 

Як повідомляла УМ, президенти 9 європейських країн закликали членів НАТО збільшити військову допомогу Україні. Йдеться про очільників Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини.