Залужний привітав бойових побратимів з Днем СБУ
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний привітав бойових побратимів з СБУ з 31-ою річницею створення спецслужби, 25 березня. >>
Одним із негативних соціально-економічних наслідків війни в Україні є різке збільшення армії безробітних у нашій державі.
Згідно з заявою Міністерства економіки, наразі в Державній службі зайнятості зареєстровано 215 тис. безробітних, хоча фактична їх кількість в Україні сягає як мінімум 2,6 млн осіб.
Не варто забувати й про тих наших співгромадян, яких війна змусила кинути роботу й виїхати за кордон, а таких понад 14,5 мільйона, з них щонайменше 11,7 млн українців вирушили до країн Євросоюзу.
Лише серед моїх рідних і знайомих таких чимало, й чи всі ті мільйони людей повернуться до України — велике питання.
Та навіть на офіційно зареєстрованих «байдикуючих» українців у Держслужбі зайнятості є лише 27 тисяч вакансій, хоча, наприклад, торік на цю дату їх було 61 тисяча.
Більше того, за прогнозами, які озвучила заступник міністра економіки Тетяна Бережна, у 2023 році безробітних у державі буде трохи більш як 2,8 млн осіб.
У Міністерстві економіки зазначили, що уряд працює в трьох напрямках, аби зменшити кількість безробітних: переорієнтація і перенавчання українців; надання грантової допомоги від уряду підприємцям, які хочуть розвивати власний бізнес під час війни; розгортання програми «Армія відновлення», яка дає можливість безробітним бути залученими до трудового життя.
У КМУ ухвалили, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштувалися, будуть залучені до суспільно корисних робіт — «Армії відновлення» країни.
У Мінекономіки переконані, що ця ініціатива допоможе українцям, особливо в маленьких містечках, одночасно і заробляти кошти, і відновлювати свої громади, та й загалом залучення безробітних до «Армії відновлення» є хорошим механізмом переходу людини зі статусу безробітного в статус зайнятої особи.
Види суспільно корисних робіт, в залежності від регіону, можуть різнитися, але найчастіше людей залучають до таких: укріплення дамб; розчищення узбережжя біля водойм та річок; заготівля дров для населення; розвантаження гуманітарної допомоги; облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття; ремонтно-відновлювальних робіт у приміщеннях соціальної сфери; упорядкування, відновлення та благоустрій міст; ліквідація стихійних сміттєзвалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів; проведення ремонтно-відновлювальних робіт (насамперед робіт, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності громад).
Участь у суспільно корисних роботах з боку безробітних є добровільною. Оплата такої праці не може бути нижчою за мінімальну зарплату, яка на сьогодні становить 6 тис. 700 грн.
За прогнозами Світового банку, до кінця 2022 року в Україні 8 мільйонів людей житимуть за межею бідності, тобто рівень бідності зросте до 25%.
А ТИМ ЧАСОМ...
У межах ініціатив із відновлення України Google надає грант у розмірі 2 мільйонів доларів та підтримку Google Fellowship Фонду Східна Європа. Він співпрацюватиме з Міністерством цифрової трансформації України — масштабуватиме національний проєкт «Дія. Цифрова освіта».
Учасники програми Google Fellows, зокрема менеджери з продуктів, інженери програмного забезпечення, менеджери з маркетингу, на безоплатній основі протягом шести місяців допомагатимуть розробляти новий навчальний контент і персоналізовані навчальні програми на основі штучного інтелекту, а також систему рекомендацій для користувачів щодо можливостей працевлаштування.
Завдяки партнерству з місцевими роботодавцями платформа має на меті навчити цифрової грамотності до 2 млн українців і стати важливим посередником між шукачами роботи та компаніями, щоб допомогти у працевлаштуванні 600 тис. внутрішньо переміщених осіб.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний привітав бойових побратимів з СБУ з 31-ою річницею створення спецслужби, 25 березня. >>
На війні з росією загинув командир взводу Інтернаціонального легіону Міхал. Він був громадянином Польщі. >>
Восени в Україні може розпочатися масова демобілізація військовослужбовців, оскільки парламентарі мають намір скоротити обов'язковий термін перебування в ЗСУ під час воєнного стану до 18 місяців. Після цього терміну армійці зможуть особисто вирішувати, залишатися їм в Збройних силах чи ні. >>
Президент Володимир Зеленський зазначив, що Україна ще поки не може розпочати свій анонсований раніше контрнаступ, через брак техніки та зброї. Наразі наша країна чекає на достатню кількість боєприпасів від партнерів. >>
Штурм Бахмута Донецької області майже зупинився у зв’язку з надзвичайним виснаженням російських військ. Натомість окупанти зосередили увагу на Авдіївці та на Кремінній-Сватове. >>
Президент України Володимир Зеленський заявив, що жодної пропозиції від Пекіну щодо переговорів із Сі Цзіньпіном не отримував. Однак глава української держави повідомив Китаю через дипломатичні канали Пекіну, що хотів би цього діалогу. >>