СБУ проводить безпекові заходи на об’єктах УПЦ (МП) у Полтавській області, фото

12:33, 05.12.2022
СБУ проводить безпекові заходи на об’єктах УПЦ (МП) у Полтавській області, фото

СБУ навідалася в "гості" до московських попів і на полтавщині. (Фото: сайт СБУ)

Співробітники Служби безпеки України проводять контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ (МП) у Полтавській області.

 

Як інформує УМ, про це 5 грудня повідомили на сайті та Телеграмі СБУ.

 

Зокрема йдеться про Мгарський Спасо - Преображенський чоловічий монастир Полтавської та Миргородської єпархії УПЦ та єпархіальне управління Кременчуцької та Лубенської єпархії УПЦ.

 

 

Заходи проводяться спільно з Національною поліцією у межах системної роботи Служби безпеки України з протидії підривній діяльності російських спецслужб у нашій державі.

 

Враховуючи збройну агресію рф, дані заходи проводяться у тому числі для унеможливлення використання релігійних громад як осередку «русского мира» та убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

 

За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень для виявлення осіб, які можливо причетні до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України, та предметів, заборонених до обігу.

 

 

Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства.

 

УСБУ наголосили, що у своїй діяльності діють виключно в межах Конституції України та чинного законодавства, а також з повагою ставляться до прав кожного громадянина на свободу вибору віросповідання і світогляду.

 

Як повідомляла УМ, Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики «Справді» вирішив роз'яснити, чому саме в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.