Держдеп США вніс «ПВК Вагнера» до переліку організацій, що викликають «особливе занепокоєння»

17:55, 03.12.2022
Держдеп США вніс «ПВК Вагнера» до переліку організацій, що викликають «особливе занепокоєння»

ПВК "Вагнера" потрапила у список організацій Держдепу США, які викликають занепокоєння

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що США визнали 12 країн та 9 організацій такими, які "викликають стурбованість" у питанні дотримання релігійних свобод.  Серед них російська приватна військова компанія «Вагнер», яка розгорнула  свою діяльність у Центральноафриканській Республіці. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє державний департамент США.

 

У Центральноафриканській Республіці ПВК навчає провладні війська, задіяна у видобутку золота, а також була помічена в розстрілах цивільних. ЗМІ писали, що «вагнерівці» в ЦАР вербують найманців у в’язницях для війни проти України.

 

Разом із «ПВК Вагнера» у списку рух моджахедів «Аш-Шабаб», нігерійська терористична ісламістська «Боко Харам», салафітське угруповання «Хайат Тахрір аш-Шам», підрозділи «Ісламської держави», а також «Талібан».

 

Росію Держдеп вніс до списку країн, що викликають «особливе занепокоєння» за участь або допущення особливо серйозних порушень свободи віросповідання. Також до цього списку потрапили Бірма, Китай, Куба, Еритрея, Іран, Нікарагуа, КНДР, Пакистан, Саудівська Аравія, Таджикистан та Туркменістан.

 

Наприкінці листопада Європарламент визнав росію «державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму». У жовтні Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, згідно з якою правлячий режим у росії визнається терористичним, а присутність росії в Раді Безпеки ООН береться під сумнів.

 

У листопаді депутати ЄС запропонували визнати «ПВК Вагнера» терористичною організацією. Відповідний законопроєкт розглядають і в США.

 

 

Як повідомляла УМ, у Британії 1 листопада українці, які постраждали від російської незаконної війни, оголосили про цивільний процес у Високому суді Лондона проти російської приватної військової компанії "ЧВК Вагнер" та її засновника Євгена Пригожина.