Подружжя Зеленських разом із прем’єр-міністрами Бельгії та Литви вшанували пам’ять жертв голодоморів

21:46, 26.11.2022
Подружжя Зеленських разом із прем’єр-міністрами Бельгії та Литви вшанували пам’ять жертв голодоморів

Прем’єр-міністр Литовської Республіки Інгріда Шимоніте перед скульптурою «Гірка пам’ять дитинства». (Фото Офісу президента)

Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська разом із Прем’єр-міністром Королівства Бельгія Александром Де Кроо і Прем’єр-міністром Литовської Республіки Інгрідою Шимоніте взяли участь у церемонії вшанування пам’яті жертв у день 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років

 

Церемонія відбулася на території Національного музею Голодомору-геноциду в Києві у суботу, 26 листопада, ввечері.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Офіс Президента.

 

Подружжя Зеленських та глави іноземних делегацій пройшли центральною алеєю меморіального комплексу та встановили колоскові композиції із запаленими лампадками перед скульптурою «Гірка пам’ять дитинства».

 

 

Пам’ять жертв злочину комуністичного тоталітарного режиму також ушанували голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

 

 

Присутні вшанували пам'ять жертв голодоморів у загальнонаціональну хвилину мовчання, під час якої лунали удари дзвона.

 

Володимир та Олена Зеленські разом з іноземними гостями - Александром Де Кроо та  Інгрідою Шимоніте також відвідали Національний музей Голодомору-геноциду, де ознайомилися з його експозицією.

 

                                        Прем’єр-міністр Королівства Бельгія Александр Де Кроо.

 

Зокрема, вони оглянули виставку «Leica, що бачила Голодомор», відкриту 23 листопада.

 

Відвідувачі вперше змогли побачити оригінальний альбом зі світлинами Харкова 1933 року та фотоапарат Leica ІІ, на який вони були зроблені.

 

 

Ця камера належала австрійському інженерові Александру Вінербергеру, який у 1932-1933 рр. працював у Харкові й таємно сфотографував жертв Голодомору, а в 1934-му вивіз плівку до Австрії.

 

Зроблені ним світлини є надзвичайно цінними доказами скоєння комуністичним тоталітарним режимом злочину проти української нації.

 

 

Як повідомляла «УМ», в субот вранці пам’ять жертв голодоморів в Україні вшанував прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, який також прибув до Києва.

 

МЗС України закликало західних партнерів визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу та не допустити подальших воєнних злочинів проти людяності з боку росії, оскільки ця війна має однакову з Голодомором мету.