Україна просить допустити її фахівців на місце інциденту з ракетою у Польщі

14:38, 16.11.2022
Україна просить  допустити її фахівців на місце інциденту з ракетою у Польщі

Олексій Данілов. (Фото РНБО України)

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна виступає за спільне з партнерами подальше детальне вивчення інциденту з падінням ракети у Польщі і просить доступу для українських фахівців.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба РНБО.

 

«Ми виступаємо за спільне з партнерами подальше максимально детальне вивчення цього інциденту. Готові передати партнерам наявні у нас докази російського сліду. Очікуємо також від партнерів інформацію на підставі якої був зроблений остаточний висновок про те, що йдеться про ракету української ППО»,— зазначив Данілов.

 

Крім того, Україна просить невідкладно надати доступ до місця вибуху представникам Міністерства оборони та Державної прикордонної служби України.

 

«Залишаємося повністю відкритими до всебічного вивчення ситуації та узгодження висновків на основі усього комплексу наявних даних».

 

В РНБО наголошують, що лише Росія та її ракетний терор винні у тому, що сталося.

 

Офіційна Москва постійно йде на загострення, аби завдати максимальних жертв серед цивільних людей та зруйнувати критичну інфраструктуру. Жодних інших пояснень ексцесів із ракетами бути не може.

 

У зв’язку з цим українська влада нагадує, що убезпечити регіон Центральної Європи від російських ракет можна лише шляхом розбудови дієвого повітряного щита над територією України.

 

Як повідомляла УМ, Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи інцидент  з падінням ракет в Пшеводові, заперечив навмисний напад на Польщу 16 листопада, наголосивши, що це не було нападом на його країну, швидше за все, це був "нещасний випадок".