Довкола України росія розмістила на летовищах понад 750 літаків і гелікоптерів

16:54, 14.11.2022
Довкола України росія розмістила на летовищах понад 750 літаків і гелікоптерів

Росія використовує усі летовища білорусі для дислокації літаків.

Речник  командування Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що росія використовує всі летовища білорусі для дислокації літаків. На аеродромах рф розмістили МіГ-31К, Су-30, Су-34, Су-35 та гелікоптерів К-52. Загалом на майже 40 летовищах, що розташовані довкола України на територіях АР Крим, росії та білорусі перебуває понад 750 літальних апаратів ворожої техніки.

 

Як інформує Україна молода, про це він повідомив під час брифінгу..

 

«росія використовує усі аеродроми Білорусі без виключення, які їй потрібні, і розміщує там свою військову техніку. Ми знаємо, що літаки МіГ-31К знаходяться, через які лунають повітряні тривоги у нас, це і є місце їхньої дислокації. Так само вони розміщують там й інші типи авіаційної техніки: літаки Су-30, Су-34, Су-35, а також гелікоптери К-52. Кількість авіації, яка розташована довкола кордонів, на тих 40 летовищах, про які ми говорили, - це і АР Крим, і росія, і білорусь, - це понад 750 літальних апаратів може бути розосереджено на всій цій великій території довкола України», - повідомив речник.

 

Він зауважив, що не варто акцентувати увагу на концентрації російської авіації в білорусі, адже її переміщення – це справа кількох годин.

 

Відповідаючи на питання щодо кількості дронів у росіян, речник відзначив, що наразі можна говорити про 330 знищених дронів із 400 випущених росією по території України.

 

«На сьогоднішній день ми маємо таку інформацію по дронах, що понад 330 уже знищено Силами оборони дронів-камікадзе Shahed-136, були й інші дрони – Mohajer-6, і так само й Shahed-131. Понад 400 випустив противник по території України цих БПЛА. Були заяви, що росія замовила - буквально нещодавно повідомляла розвідка, - що 1750 цих БПЛА було замовлено влітку. Однак замовити – це одне, але треба їх отримати, довезти і треба їх розташувати. На сьогоднішній день маємо таку кількість БПЛА, про яку я вже сказав», - уточнив Ігнат.

 

Як відомо, Сили оборони України з 24 лютого по 14 листопада знищили 278 ворожих літаків, 261 гелікоптер та 1509 БПЛА оперативно-тактичного рівня.

 

Як повідомляла УМ, росія вивезла з білорусі ще 20 ракет для ЗРК С-300/400 заявила моніторингова група "Беларускі Гаюн".