Сотні сирійців відправили на схід України після навчання в росії

13:49, 10.11.2022
Сотні сирійців відправили на схід України після навчання в росії

Члени «Сили Тигра».

Росія розгорнула понад 500 сирійських бойовиків в Україні для переважно небойових завдань, доручаючи їм загалом охороняти об’єкти в Луганську та Донецьку протягом останніх кількох місяців.

 

Як інформує УМ, про це повідомили виданню Middle East Eye джерела в регіональній розвідці.

 

За їхніми даними, досвідчених бійців набрали переважно з урядових підрозділів, які підтримувала та навчала росія. До них належать 25 дивізія сил спеціального призначення, відома як «Сили тигрів», Пʼятий корпус і угруповання «Ліва аль Кудс», яке складається насамперед із палестинських сирійців.

 

Представник сирійського уряду на умовах анонімності розповів, що росія завербувала сирійців, зокрема з числа колишніх повстанців, через свої спецслужби та «ПВК Вагнера».

 

У березні міністр оборони рф сергій шойгу під час засідання Радбезу ООН зазначив, що кремль отримав понад 16 тисяч заявок від представників країн Близького Сходу щодо допомоги у війні проти України. Однак міжнародні оглядачі сприйняли цю заяву як спробу налякати Україну та інші європейські країни.

 

Представник сирійського уряду повідомив журналістам, що приблизно тисячу сирійських бійців привезли до росії на навчання, але лише половина з них поїхала в Україну.

 

Він додав, що основним завданням сирійських бойовиків є убезпечення районів, але їх можуть викликати на фронт, якщо виникне нагальна потреба.

 

«Сирійці не беруть участі в реальних бойових діях, вони переважно функціонують як матеріально-технічне забезпечення поблизу лінії фронту. Однак невелика кількість з них працюють у складі артилерії», — сказав чиновник.

 

За даними «Сирійської обсерваторії з прав людини», яка базується у Великій Британії, від вересня в Україні загинули девʼять бійців «Ліва аль Кудс» і «Сили Тигрів». Однак сирійський урядовець зазначив, що кількість загиблих набагато більша — щонайменше 50 бойовиків.

 

Нагадаємо, що на початку квітня західні та арабські ЗМІ повідомляли, що росія найняла для війни в Україні щонайменше 300 сирійських найманців, яких завезли через білорусь, а також бійців ліванської організації «Хезболла».

 

21 квітня секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявляв, що на сході бійці ЗСУ знищили загін лівійців і сирійців.

 

Як повідомляла УМ, під Херсоном зазнали втрат сирійські бойовики із «Сили Тигра».